Przegrali mecz o wszystko. Znamy półfinalistów turnieju debla ATP Finals

Thanasi Kokkinakis i Nick Kyrgios w dwóch setach przegrali z Nikolą Mekticiem i Mate Paviciem w trzeciej kolejce zmagań deblistów w ATP Finals 2022 w Turynie. Tym samym do półfinału z Grupy Zielonej awansowali Wesley Koolhof i Neal Skupski.

Marcin Motyka
Nick Kyrgios PAP/EPA / ALESSANDRO DI MARCO / Na zdjęciu: Nick Kyrgios
Po zwycięstwach w dwóch poprzednich meczach przed piątkowym spotkaniem Nikola Mektić i Mate Pavić byli już pewni wyjścia z Grupy Czerwonej ATP Finals 2022. Z kolei dla Thanasiego Kokkinakisa i Nicka Kyrgiosa było to starcie o wszystko. Aby awansować do półfinału, Australijczycy musieli wygrać. Jednak im się to nie udało i przegrali z Chorwatami 6:7(4), 6:7(4).

Mecz od początku był niesamowicie zacięty i wyrównany. W pierwszym secie nie było choćby break pointów i wszystko zadecydowało się w tie breaku. W nim rozstrzygający okazał się jeden punkt - podwójny błąd serwisowy, jaki Kokkinakis popełnił przy stanie 3-3.

W drugiej partii obie pary znów nie straciły serwisu i doszły do tie breaka. Tym razem dodatkowa rozgrywka nie była już tak interesująca. W dużej mierze ze względu na słabą postawę Kokkinakisa, który przegrał dwa punkty przy własnym serwisie i dzięki temu Chorwaci wyszli na prowadzenie 6-1. Australijczycy rzucili się jeszcze w pogoń, obronili trzy meczbole, ale przy czwartym Kyrgios posłał return w aut.

Tym samym Mektić i Pavić wygrali Grupę Zieloną z bilansem trzech zwycięstw i żadnej porażki. Na kolejnych miejscach uplasowali się pary Wesley Koolhof / Neal Skupski (2-1), Kokkinakis / Kyrgios (1-2) oraz Ivan Dodig / Austin Krajicek (0-3).

W 1/2 finału, w sobotę, Mektić i Pavić zmierzą się z Lloydem Glasspoolem i Harrim Heliovaarą. Z kolei Koolhof i Skupski zagrają z duetem Rajeev Ram / Joe Salisbury.

ATP Finals, Turyn (Włochy)
Tour Finals, kort twardy w hali, pula nagród 14,750 mln dolarów
piątek, 18 listopada

GRA PODWÓJNA:

Grupa Zielona

Nikola Mektić (Chorwacja, 4) / Mate Pavić (Chorwacja, 4) - Thanasi Kokkinakis (Australia, 8) / Nick Kyrgios (Australia, 8) 7:6(4), 7:6(4)