Duża niespodzianka w Hobart. Kolejna wygrana Sofii Kenin

W Hobart (WTA 250) doszło do sporej niespodzianki. Najwyżej rozstawiona Czeszka Marie Bouzkova przegrała z Anną Blinkową. W kolejnej rundzie zameldowała się Amerykanka Sofia Kenin.

Sofia Kenin Getty Images / Steve Bell / Na zdjęciu: Sofia Kenin
W środę w Hobart wyłonione zostały ćwierćfinalistki. Nieoczekiwanie z rywalizacji odpadła Marie Bouzkova (WTA 26), która była rozstawiona z numerem pierwszym. Czeszka roztrwoniła prowadzenie 3:0 w pierwszym secie i przegrała 5:7, 4:6 z Anną Blinkową (WTA 72).

W ciągu godziny i 41 minut miało miejsce 10 przełamań. Sześć z nich uzyskała Blinkowa. Kolejną rywalką moskwianki będzie Julia Putincewa (WTA 51), która pokonała 6:2, 6:3 Nurię Parrizas-Diaz (WTA 77). W drugim secie Kazaszka od 0:2 zdobyła sześć z siedmiu kolejnych gemów.

Sofia Kenin (WTA 280) wygrała 6:2, 6:3 z Maryną Zaniewską (WTA 87). Mistrzyni Australian Open 2020 zgarnęła 30 z 42 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z 10 break pointów. Lauren Davis (WTA 84) prowadziła 4:1 w pierwszym secie, by ostatecznie pokonać 7:6(1), 6:3 Ysaline Bonaventure (WTA 92).

Anhelina Kalinina (WTA 40) zwyciężyła 4:6, 6:3, 6:3 Tatjanę Marię (WTA 71). W pierwszym secie Ukrainka roztrwoniła prowadzenie 3:1, ale dwa kolejne należały do niej. Kolejną jej rywalką będzie Kenin. Bernarda Pera (WTA 44) wygrała 6:4, 6:7(3), 6:4 z Laurą Siegemund (WTA 170). W trzecim secie Amerykanka odrodziła się ze stanu 1:4, 0-40.

W rywalizacji nie ma już Alison van Uytvanck (WTA 70), która w I rundzie wyeliminowała Magdę Linette. Belgijka uległa 5:7, 6:4, 3:6 Xinyu Wang (WTA 89). W trwającym dwie godziny i 20 minut meczu Chinka dwa razy oddała podanie, a sama wykorzystała trzy z 19 break pointów. Van Uytvanck zaserwowała 12 asów, z czego 11 w pierwszym i drugim secie.

Hobart International, Hobart (Australia)