Polak z pierwszym zwycięstwem w sezonie. To była demolka

Kacper Żuk znakomicie rozpoczął występ w zawodach ATP Challenger Tour na kortach twardych w Nonthaburi. Polski tenisista potrzebował zaledwie 47 minut, aby odnieść zwycięstwo nad wyżej notowanym przeciwnikiem.

Rafał Smoliński
Kacper Żuk Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Kacper Żuk
Pierwsze tygodnie 2023 roku nie należały do udanych dla Kacpra Żuka (ATP 248). Nowodworzanin nie zdołał wygrać meczu ani podczas United Cup, ani w ramach challengera Bangkok Open 2. Nasz tenisista zdecydował się jednak pozostać w Tajlandii. W poniedziałek przystąpił do trzeciej tegorocznej edycji imprezy w Nonthaburi i cieszył się ze zwycięstwa.

Żuk nie dał żadnych szans rozstawionemu z czwartym numerem Evanowi Furnessowi (ATP 217). Spotkanie trwało zaledwie 47 minut. Polak ani razu nie musiał bronić się przed stratą serwisu, a sam postarał się o pięć przełamań. Skończyło się na zdecydowanej wygranej naszego reprezentanta 6:1, 6:1. Był to udany rewanż za trzysetową porażkę doznaną w zeszłym roku w challengerze na kortach akademii Rafaela Nadala na Majorce.

Żuk awansował do II rundy turnieju Bangkok Open 3. Jego przeciwnikiem będzie w środę Belg Michael Geerts (ATP 252). Zanim dojdzie do tego spotkania, blisko 24-letni tenisista z Nowego Dworu Mazowieckiego przystąpi do gry w deblu. Jego partnerem jest Rumun Nicholas David Ionel. Na razie nie wiadomo, kto stanie po drugiej stronie siatki, bo kilka par wycofało się.

W Nonthaburi pod Bangkokiem zaprezentuje się również Daniel Michalski (ATP 250), który w ubiegłym tygodniu osiągnął tutaj ćwierćfinał. Jego przeciwnikiem w I rundzie będzie we wtorek Czech Dominik Palan (ATP 413), który przeszedł przez dwustopniowe eliminacje.