• Skoki

Tak po meczu z Igą zachowała się Rybakina [WIDEO]

Pochodząca z Kazachstanu tenisistka zakończyła przygodę Igi Świątek na tegorocznym Australian Open. Kibice mogli być nieco zaskoczeni zachowaniem Jeleny Rybakiny po meczu.

Rafał Szymański
Iga Świątek i Jelena Rybakina Twitter / Australian Open / Na zdjęciu: Iga Świątek i Jelena Rybakina
Jak dotąd reprezentanci Polscy spisywali się kapitalnie na kortach w Melbourne. W nocy z soboty na niedzielę odbyło się spotkanie w ramach IV rundy gry pojedynczej kobiet pomiędzy Igą Świątek a Jeleną Rybakiną.

Niestety, nie był to najlepszy mecz w wykonaniu raszynianki. Kazaszka wykorzystała słabszą dyspozycję 21-letniej tenisistki i w ostatecznym rozrachunku zwyciężyła 6:4, 6:4, co było zresztą niemałą niespodzianką.

Po ostatniej piłce Rybakina miała powody do świętowania, wygrała przecież z liderką światowego rankingu, tymczasem jej zachowanie było bardzo wyważone. 22. rakieta świata zdążyła już przyzwyczaić swoich kibiców, że każde zwycięstwo przyjmuje na chłodno i nie inaczej było nawet po przekonującym zwycięstwie nad Świątek.

Rybakina pokonała najlepszą tenisistkę świata i w związku z tym powoli wyrasta na jedną z faworytek do triumfu w tegorocznym Australian Open. Warto przypomnieć, że kilka miesięcy temu 23-letnia zawodniczka wygrała Wimbledon - był to jej pierwszy sukces w turnieju wielkoszlemowym.

Eksperci po meczu Świątek. "Do niczego nie można się przyczepić"
Iga Świątek odpadła z Australian Open. Kiedy kolejny turniej Polki?

Jeżeli chcesz być na bieżąco ze sportem, zapisz się na codzienną porcję najważniejszych newsów. Skorzystaj z naszego chatbota, klikając TUTAJ.
Czy Rybakina wygra Australian Open?

Polub Tenis na Facebooku
Komentarze (26)
  • marek499 Zgłoś komentarz
    Akurat ja uważam się trochę za eksperta ponieważ interesuje się tenisem od lat 90 :) Kiedyś grałem amatorsko :) Oglądałem wieczorem cały mecz Swiątek - Rybakina i już od po 1 secie
    Czytaj całość
    było widać że Iga gra jak równy z równym !!! Nie było dystansu między nr.1 a 25 w rankingu WTA.Osoby co tu piszą to 80% nic się nie zna oraz piszą że Świątek przegrała głównie dlatego bo miała słabszy serwis,dzień,oraz trener do wymiany :) Akurat Świątek poprawiała serwis bardzo przez rok !!! Ja sam pisałem że jak Iga trafi na kogoś kto ma dzień i dobrze trafia to Iga może przegrać !! Iga nie przegrał dlatego ponieważ miała niby słabszy serwis oraz dzień podobno. Rybakina wygrała bo od początku meczu grała dokładniej i mocniej piłki posyłała dokładniej !! Świątek po przegranym secie poszła do szatni przemyśleć co dalej !!! Po powrocie grała dokładnie tak samo zamiast coś zmienić ? Kto ogląda Świątek to wie że gra Świątek przy siatce jest bardzo słaba,tak samo voleje nie są pewne. Gra Swiątek opiera się głównie na staniu na końcowej lini i przebijaniu mocno.Żadna inna tenisistka nie wygina się tak przy uderzeniach w kolanach :) Iga nawet jakby kuca jak ma piłkę pod nogi. Iga Pierwszy serwis 63 %,Rybakina 56 %.Asy Świątek 2,Rybakina 6. Światek przegrała Zagrania kończące 15-24 dla Rybakiny oraz returny Rybakiny były pewniejsze !!!! Na dodatek nikt tu nie piszę o pogodzie ? Świątek już w secie była spocona jak po 3 setach ! Rybakina nic:) ps.W drugim secie Polska nagle przełamał nagle serwis Rybakiny i prowadziła 3-0.Wystarczyło by tylko pilnować własnym gemów i byłby 3 set.A Świątek co zrobiła ? Jakby zmęczenie i brak skupienia i oddała własny serwis także:) Rybakina skupiona zaczęła grać mocno i pewnie po lini oraz skosach gdzie polka nie dobiegała.Ogólnie wygrała tenisistka co była lepiej dysponowana danego dnia i grała dużo lepiej oraz miała serwis pewniejszy.Rybakina na 200% finał z takim talentem i siłą gry !!! ten ranking 25 to jakaś pomyłka:) Rybakina powinna być na pozycji 1-2 minimum.Ona ma taki talent jak o facetów nr.1 Alcaraz który w 2.3 lat regularnie awansowal na nr.1.Z .Rybakiną będzie podobnie jak zadba o Keriere.A nie jak Kyrgios co bawi się tylko tenisem :) Rybakina nawet nie cieszyła się jak inny tenisista jak wygra z kimś z top 3:) Spokojnie opanowana wiedziała że grała świetnie cały mecz i praktycznie nie myliła się
    • tedy00 Zgłoś komentarz
      już widze że pismaki najmądrzejsze załatwili trenera piłki nożnej tere czas na tenis
      • Ksawery Darnowski Zgłoś komentarz
        Jaka niespodzianka? Przed turniejem AO napisałem, że Iga musi najpierw przegrać kilka ważnych turniejów na wczesnych etapach aby pozyskać silną motywację do ciężkiej pracy na
        treningach nad poprawieniem wielu elementów tenisa, zaczynając od serwisu. Ona ustabilizowała formę na dość wysokim poziomie ale nie wystarczającym do wygrywania turniejów WTA (nie mówiąc już o szlemach). Zresztą każdy na jej miejscu podobnie by się zachował gdyby go tak chwalili, stawiali w roli głównego faworyta i prognozowali same sukcesy. Iga sama uwierzyła w to, co o niej mówili i pisali. Uwierzyła, że jest najlepsza (skoro tak to po co ma ciężko pracować?). A prawda jest taka, że od połowy ubiegłego sezonu nie może złapać wysokiej formy i gra nierówno a o serwisie to lepiej nie mówić (nie była w formie a mimo to wygrała US Open więc wywnioskowała, że poradzi sobie w najtrudniejszych nawet sytuacjach). A w sporcie obowiązuje zasada: jesteś tak dobry jak twój ostatni mecz. Dlatego teraz kilka porażek i ... Iga wróci znowu do wygrywania, znowu będzie jej się chciało walczyć, a nie tylko nie przegrać.
        • Obserwator1983 Zgłoś komentarz
          I się odezwali spece od tenisa. Pochwalacie się swoimi sukcesami k których usłyszała Polaka lub świat.
          • random47 Zgłoś komentarz
            Zamiast na turnieje do roboty i trenować serwis !!! Tylko nie z Wiktorowskim bo ma blade pojęcie o treningu tego aspektu , bladziuteńkie !!! Chce utrzymać się na szczycie to musi poprawić
            pierwsze podanie.
            • MaxG Zgłoś komentarz
              Teraz Iga będzie miała więcej czasu by skumać na czym polegają skoki.
              • Ulko Zgłoś komentarz
                Igi nie żal mi ani trochę ,dziewczyna ma parcie na szkło przrd wygranym meczem po wygranym meczu przed przegranym meczem po przegranym meczu kamera ,kamera i jeszcze raz kamera . Zamiast sie
                koncetrować cały turnuej to ta biega od mediów do mediów . CZAS DOROSNĄĆ IGA .
                • Tomasz Mroński Zgłoś komentarz
                  pisałem że jeśli oddaje swoje podania dziewczynom spoza Top50 (w oby wygranych wcześniej meczach) to jak wpadnie na kogoś z czołówki to polegnie. I się niestety sprawdziło. Z tym
                  serwisem w Top10 nie ma czego szukać. Mam też wrażenie że chyba od AO 2022 kilka kg przytyła i to ją lekko zwalnia...