Faworytka nie zawodzi w Hua Hin. Zmienne szczęście Ukrainek

Rozstawiona z numerem pierwszym Kanadyjka Bianca Andreescu ma za sobą drugi mecz w turnieju WTA 250 w Hua Hin. Ze zmiennym szczęściem rywalizowały w czwartek Ukrainki, Marta Kostiuk i Dajana Jastremska.

Bianca Andreescu Getty Images / Mark Kolbe / Na zdjęciu: Bianca Andreescu
W Hua Hin dokończona została II runda. Bez straty seta pozostaje Bianca Andreescu (WTA 42), największa gwiazda turnieju. W czwartek Kanadyjka pokonała 6:2, 7:5 Anastazję Zacharową (WTA 186). W ciągu 91 minut mistrzyni US Open 2019 zdobyła 25 z 33 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała wszystkie cztery break pointy.

W ćwierćfinale Andreescu zmierzy się z Martą Kostiuk (WTA 60), która wygrała 6:3, 7:6(7) z Nao Hibino (WTA 139). Ukrainka zmarnowała dwie piłki meczowe przy stanie 6:3, 5:3. W tie breaku obroniła dwa setbole i zakończyła spotkanie w dwóch setach. W trwającym godzinę i 40 minut meczu wykorzystała cztery z siedmiu break pointów.

Tatjana Maria (WTA 63) pokonała 6:0, 6:4 Dajanę Jastremską (WTA 103). Niemka prowadziła 6:0, 3:0, by stracić dwa gemy z rzędu. W dalszej fazie meczu miała spore problemy z serwisem, ale zamknęła go w dwóch setach. W ciągu 80 minut uzyskała siedem przełamań.

Heather Watson (WTA 160) ma za sobą drugą trzysetową batalię. Turniej rozpoczęła od wyeliminowania rozstawionej z numerem drugim Kazaszki Julii Putincewej. W II rundzie zwyciężyła 6:3, 5:7, 6:4 Na-Lae Han (WTA 176). Brytyjka prowadziła 6:3, 3:0, ale jej rywalka odrodziła się i doprowadziła do trzeciego seta. W nim Koreanka z 2:4 wyrównała na 4:4. Ostatnie słowo należało do Watson, która zameldowała się w ćwierćfinale po dwóch godzinach i 34 minutach.