Zaskakujący początek meczu Francuzki. Niespodzianka w Lyonie

Początek meczu Caroline Garcii z Alison van Uytvanck był niespodziewany, ale w drugim i trzecim secie dominowała Francuzka. Z turniejem w Lyonie pożegnała się rozstawiona z numerem drugim Shuai Zhang, która została rozbita przez Marynę Zaniewską.

Caroline Garcia Getty Images / Clive Brunskill / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W Lyonie znane są już wszystkie ćwierćfinalistki. W czwartek małe problemy miała Caroline Garcia (WTA 5), która nie uniknęła straty seta. Francuzka pokonała 2:6, 6:0, 6:1 Alison van Uytvanck (WTA 76). W ciągu 98 minut reprezentantka gospodarzy zaserwowała siedem asów i wykorzystała sześć z 14 break pointów.

Kolejną rywalką Garcii będzie Jasmine Paolini (WTA 66), która w 65 minut wygrała 6:2, 6:3 z Eriką Andriejewą (WTA 134). Włoszka zgarnęła 30 z 35 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Spożytkowała trzy z siedmiu break pointów i nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie.

Shuai Zhang (WTA 23) przegrała 2:6, 0:6 z Maryną Zaniewską (WTA 93). W ciągu 68 minut Belgijka obroniła jeden break point i wykorzystała pięć z 10 okazji na przełamanie. W ćwierćfinale czeka ją starcie z Anastazją Potapową (WTA 43), która zdobyła o osiem punktów więcej (99-91) i pokonała 6:4, 4:6, 6:3 Clarę Burel (WTA 107).

Danka Kovinić (WTA 67) zwyciężyła 4:6, 6:2, 6:3 Annę Bondar (WTA 72). Czarnogórka odrodziła się ze stanu 4:6, 0:2. W trwającym dwie godziny i 11 minut meczu Węgierka zaserwowała osiem asów, ale spożytkowała tylko trzy z 12 break pointów. Kovinić na przełamanie zamieniła pięć z dziewięciu szans.

Open 6eme Sens - Metropole de Lyon, Lyon (Francja)

Jasmine Paolini (Włochy) - Erika Andriejewa (Q) 6:2, 6:3

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online (link sponsorowany)

Czy Caroline Garcia awansuje do półfinału w Lyonie?