Thriller w Linzu. Świetny dzień Chorwatek

Dwie chorwackie tenisistki, Donna Vekić i Petra Martić, zameldowały się w kolejnej rundzie turnieju WTA 250 w Linzu. Niesamowitym thrillerem było starcie drugiej z nich z Alison van Uytvanck. Odpadła rozstawiona z numerem czwartym Anhelina Kalinina.

Donna Vekić Getty Images / Donna Vekić
W czwartek w Linzu rozegranych zostało pięć meczów II rundy. Wielkich emocji dostarczyło starcie Petry Martić (WTA 34) z Alison van Uytvanck (WTA 76). Chorwatka wróciła z 1:4 w trzecim secie i zwyciężyła 6:4, 6:7(5), 7:6(3). Podwyższyła na 3-0 bilans spotkań z Belgijką.

W trwającym dwie godziny i 44 minuty meczu Martić zaserwowała siedem asów. Zdobyła 48 z 67 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Została przełamana trzy razy, a sama spożytkowała trzy z pięciu break pointów.

Anhelina Kalinina (WTA 31) przegrała 3:6, 5:7 z Anną-Leną Friedsam (WTA 124). W drugim secie Ukrainka z 3:5 wyrównała na 5:5, ale straciła dwa ostatnie gemy. W ciągu godziny i 41 minut popełniła pięć podwójnych błędów. Friedsam zaserwowała cztery asy. Niemka wykorzystała sześć z 14 break pointów.

Donna Vekić (WTA 33) pokonała 6:3, 6:1 Madison Brengle (WTA 82). W ciągu 76 minut Chorwatka zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu okazji. O półfinał zagra z najwyżej rozstawioną Greczynką Marią Sakkari. Dalma Galfi (WTA 92) wróciła z 1:3 w trzecim secie i zwyciężyła 6:4, 3:6, 6:3 Evę Lys (WTA 126).

Clara Tauson (WTA 141) wygrała 1:6, 6:3, 6:4 z Camilą Giorgi (WTA 73). Dunka odrodziła się ze stanu 1:6, 0:2. W trwającym dwie godziny i minutę spotkaniu zaserwowała sześć asów i wywalczyła 33 z 44 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Obie tenisistki uzyskały po pięć przełamań. Kolejną rywalką Tauson będzie Martić.

Upper Austria Ladies Linz, Linz (Austria)