Dominic Thiem wygrał pierwszy mecz w sezonie. Finaliści z Cordoby nie podbiją Buenos Aires

Dominic Thiem bez straty seta pokonał Alexa Molcana i awansował do 1/8 finału rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Buenos Aires. W I rundzie odpadli bohaterowie z Cordoby - Sebastian Baez i Federico Coria.

Marcin Motyka
Dominic Thiem PAP/EPA / ANDY RAIN / Na zdjęciu: Dominic Thiem
Kilka sezonów temu Dominic Thiem rywalizował o największe tytuły. Obecnie, po problemach zdrowotnych i mentalnych, aby występować nawet w takich turniejach jak ten w Buenos Aires, musi liczyć na dzikie karty. We wtorek Austriak odpłacił się organizatorom za zaufanie i w meczu I rundy pokonał 7:6(4), 6:3 rozstawionego z numerem siódmym Alexa Molcana.

Dla Thiema, który w ciągu 104 minut gry zapisał na swoim koncie pięć asów i dwa przełamania, to pierwsze zwycięstwo od 25 października gdy w Wiedniu ograł Tommy'ego Paula. O kolejną wygraną Austriak powalczy z kwalifikantem Juanem Pablo Varillasem, który okazał się lepszy od Joao Sousy.

Buenos Aires nie podbiją bohaterowie zeszłotygodniowej imprezy w Cordobie. Sebastian Baez, mistrz Cordoba Open, roztrwonił prowadzenie 6:3, 5:3 i po dwuipółgodzinnej batalii przegrał 6:3, 6:7(5), 3:6 z Dusanem Lajoviciem. Serb, gracz z eliminacji, w II rundzie zagra z innym reprezentantem gospodarzy, Camilo Ugo Carabellim. Argentyńczyk, kwalifikant, wygrał z Danielem Elahim Galanem.

Z kolei Federico Coria, finalista z Cordoby, niespodziewanie przegrał z niżej notowanym rodakiem, Facundo Diazem Acostą. Argentyński posiadacz dzikiej karty w 1/8 finału stanie naprzeciw Camerona Norrie'ego, turniejowej "dwójki".

Trudny, ale zwycięski pojedynek ma za sobą Francisco Cerundolo. Rozstawiony z numerem piątym Argentyńczyk pokonał 6:2, 4:6, 7:5 kwalifikanta Yannicka Hanfmanna, choć w decydującym secie przegrywał 3:5. W 1/8 finału 24-latek z Buenos Aires zmierzy się z Jaume Munarem.

W hiszpańskim spotkaniu Roberto Carballes w dwóch setach okazał się lepszy od oznaczonego "ósemką" Alberta Ramosa. Następnym przeciwnikiem 29-latka z Teneryfy będzie Tomas Martin Etcheverry, który wyeliminował Hugo Delliena.

Argentina Open, Buenos Aires (Argentyna)