Thrillery tenisistek ze ścisłej czołówki. Zmarnowana szansa Jeleny Ostapenko

W środę w Dosze (WTA 500) nie brakowało emocjonujących batalii. Jessica Pegula obroniła dwie piłki meczowe i odwróciła losy spotkania z Jeleną Ostapenko. Caroline Garcia ma za sobą maraton z Karoliną Muchovą.

Jelena Ostapenko Getty Images / Quality Sport Images / Jelena Ostapenko
W Dosze wyłonione zostały ćwierćfinalistki. Jessica Pegula (WTA 4) wybrnęła z dużych opresji. Pokonała 6:2, 2:6, 7:5 Jelenę Ostapenko (WTA 14), mistrzynię Rolanda Garrosa 2017. W trzecim secie Amerykanka wróciła ze stanu 2:5 i obroniła dwie piłki meczowe w 10. gemie. Było to drugie starcie tych tenisistek w Dosze. Dwa lata temu Pegula wygrała 6:2, 7:5.

Środowa batalia w II rundzie trwała godzinę i 52 minuty. Pegula obroniła osiem z 11 break pointów i wykorzystała cztery z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła o dwa punkty więcej (93-91) i podwyższyła na 3-1 bilans wszystkich spotkań z Ostapenko. Łotyszka w Dosze osiągnęła finał w 2016 roku.

Caroline Garcia (WTA 5) zwyciężyła 6:7(3), 7:5, 6:4 Karolinę Muchovą (WTA 123) po trzygodzinnym maratonie. Francuzka raz oddała podanie, a wykorzystała trzy z 16 break pointów. Zaserwowała 10 asów, a jej rywalka posłała 12. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Kolejną rywalką Peguli będzie Beatriz Haddad Maia (WTA 12), która wygrała 6:3, 7:6(7) z Darią Kasatkiną (WTA 8). Brazylijka obroniła trzy piłki setowe w tie breaku drugiego seta (przy 3-6). Coco Gauff (WTA 6) zwyciężyła 6:3, 7:6(6) Petrę Kvitovą (WTA 13). W ciągu 84 minut obie tenisistki miały po jednym break poincie. Amerykanka serwisu nie straciła, a przełamanie uzyskała w piątym gemie pierwszego seta.

Maria Sakkari (WTA 7) pokonała 6:3, 6:2 Jekaterinę Aleksandrową (WTA 18). W trwającym 81 minut meczu Greczynka zaserwowała pięć asów. Odparła dwa z trzech break pointów i spożytkowała cztery z siedmiu szans na przełamanie. Aleksandrowa popełniła osiem podwójnych błędów. W ćwierćfinale Sakkari zmierzy się z Garcią. Weronika Kudermetowa (WTA 11) posłała 13 asów i wygrała 6:2, 7:5 z Sofią Kenin (WTA 210).

Qatar TotalEnergies Open, Doha (Katar)
WTA 500, kort twardy, pula nagród 780,6 tys. dolarów
środa, 15 lutego

II runda gry pojedynczej:

Jessica Pegula (USA, 2) - Jelena Ostapenko (Łotwa) 6:2, 2:6, 7:5
Caroline Garcia (Francja, 3) - Karolina Muchova (Czechy) 6:7(3), 7:5, 6:4
Coco Gauff (USA, 4) - Petra Kvitova (Czechy) 6:3, 7:6(6)
Maria Sakkari (Grecja, 5/WC) - Jekaterina Aleksandrowa 6:3, 6:2
Weronika Kudermetowa (8) - Sofia Kenin (USA, WC) 6:2, 7:5
Beatriz Haddad Maia (Brazylia) - Daria Kasatkina (6) 6:3, 7:6(7)

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Jessica Pegula awansuje do półfinału w Dosze?