Popis Igi Świątek! Co za zagrania Polki [WIDEO]

Iga Świątek awansowała do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Dubaju. W meczu 1/16 finału ograła 2:0 Kanadyjkę Leylah Fernandez. Kilka uderzeń Polki było naprawdę spektakularnych.

Rafał Sierhej
Iga Świątek po zakończeniu Australian Open znajduje się w fenomenalnej formie. Polka wygrała już turniej WTA w Katarze bez straty seta. Dzięki temu 21-letnia tenisistka obroniła tytuł sprzed roku.

Liderka światowego rankingu do kolejnego turnieju w krajach arabskich podchodziła oczywiście jako murowana faworytka. W pierwszym meczu czekała na nią Kanadyjka Leylah Fernandez (37. zawodniczka światowego rankingu).

Pierwszy set był dla naszej tenisistki bardzo łatwą przeprawą. W żadnym momencie jej zwycięstwo nie było zagrożone. W drugim z kolei wydawało się w pewnym momencie, że rywalka łapie rytm.

Wówczas jednak Świątek weszła na swój zdecydowanie najwyższy poziom. Zaczęła grać bardziej precyzyjnie, agresywnie i mocno. Co najważniejsze była bardzo skoncentrowana i potrafiła zmusić rywalkę do błędów.

Sama jednak także potrafiła na korcie tworzyć tenisowe arcydzieła. Kilka z jej zagrań z pewnością zasługuje na większą uwagę. Na skrócie opublikowanym przez Canal+ Sport na Twitterze możemy podziwiać niektóre genialne uderzenia rakietą.

Warto zwrócić uwagę, chociażby na akcję, która na opublikowanym wideo rozpoczyna się w pierwszej minucie i dziewiątej sekundzie. Uderzeniem kończącym w linię z forhendu  dyskusję w tym punkcie zamknęła Polka.