Dwa sety w meczu Chorwatki w Monterrey. Trudna przeprawa Chinki

Chorwatka Donna Vekić bez większych problemów odprawiła Amerykankę Emmę Navarro z turnieju WTA 250 w Monterrey. Trzysetową batalię ma za sobą Chinka Lin Zhu.

Donna Vekić PAP/EPA / Miguel Sierra / Na zdjęciu: Donna Vekić
W Monterrey rozegrane zostały cztery mecze II rundy. W ćwierćfinale zameldowała się Donna Vekić (WTA 31), która pokonała 6:3, 6:2 Emmę Navarro (WTA 134). W ciągu 80 minut Chorwatka obroniła dziewięć z 11 break pointów i wykorzystała sześć z 13 szans na przełamanie.

Kolejną rywalką Vekić będzie Ysaline Bonaventure (WTA 96), która wygrała 7:6(2), 1:6, 6:3 z Kamillą Rachimową (WTA 97). W pierwszym secie Belgijka od 5:3 straciła trzy gemy z rzędu, ale była górą w tie breaku. W drugiej partii miała niewiele do powiedzenia, ale w trzeciej wróciła do równowagi i skruszyła opór rywalki.

Lin Zhu (WTA 41) zwyciężyła 7:6(4), 2:6, 6:3 Rebeccę Marino (WTA 74) po dwóch godzinach i 19 minutach. Kanadyjka zaserwowała 11 asów i spożytkowała cztery z 15 break pointów. Chinka na przełamanie zamieniła trzy z dziewięciu okazji. Zdobyła o cztery punkty więcej (104-100) i podwyższyła na 3-1 bilans spotkań z Marino. Było to ich drugie starcie w 2023 roku. W Australian Open Zhu wygrała 6:2, 6:4.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 100) na otwarcie turnieju wyeliminowała rozstawioną z numerem drugim Czeszkę Marie Bouzkovą. W II rundzie Słowaczka przegrała 2:6, 4:6 z Caroline Dolehide (WTA 206). W ciągu 77 minut Amerykanka zgarnęła 33 z 41 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Odparła dwa break pointy i wykorzystała trzy z siedmiu szans na przełamanie. W ćwierćfinale Dolehide spotka się ze Zhu.