Daniel Michalski przegrał seta. Odwet był srogi

Nietypowy przebieg meczu Daniela Michalskiego w challengerze w Antalyi. Polak przegrał pierwszego seta z Joao Dominguesem, po czym w późniejszych dwóch partiach nie oddał Portugalczykowi ani jednego gema.

Daniel Michalski Materiały prasowe / Lotos PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Daniel Michalski
Daniel Michalski rozpoczął rok występem w reprezentacji Polski w United Cup. Następnie można go było zobaczyć w Tajlandii i w Bahrajnie, a kolejnym punktem w jego kalendarzu jest turniej w tureckiej Antalyi. Pierwszym przeciwnikiem Michalskiego był Joao Domingues. Zaledwie dwa wygrane mecze od początku roku nie były powodem do dumy dla Portugalczyka, który występował w imprezach na Półwyspie Iberyjskim i w Brazylii.

Tenisiści są blisko siebie w rankingu ATP. Daniel Michalski zajmuje 278. miejsce, czyli o pięć lokat lepsze niż Joao Domingues. Polak rywalizował z Portugalczykiem na korcie ziemnym w Lizbonie we wrześniu 2021 roku i przegrał w dwóch setach. Do rewanżu doszło we wtorek na takim samym typie nawierzchni.

W trzech gemach w pierwszym secie doszło do walki na przewagi. Za każdym razem lepszy w takich nerwowych rozgrywkach był Joao Domingues, który zwyciężył 6:4. Michalski został przełamany w dwóch gemach serwisowych z rzędu i Portugalczyk nie pozwolił już sobie po drugim z nich na utratę przewagi. Tym samym droga Michalskiego do awansu skomplikowała się.

Michalski wcześnie i żwawo zabrał się do odrabiania strat. W drugim secie dominacja Polaka była bezdyskusyjna. Portugalczyk przestał radzić sobie pod presją mocnych uderzeń przeciwnika, a wynik 6:0 robił wrażenie i pozwalał na duży optymizm przed decydującym setem. Błyskawiczna partia potrwała nieco ponad pół godziny.

Odrodzenie Michalskiego było imponujące, a każda próba poderwania się jeszcze do walki przez Dominguesa kończyła się niepowodzeniem. Polak zdominował drugą część meczu i konsekwentnie dokładał gem za gemem na swoje konto. Seria potrwała 12 rundek, ponieważ również drugi set zakończył się wynikiem 6:0.

Następnym przeciwnikiem Michalskiego będzie w czwartek oznaczony "ósemką" Rumun Nicholas David Ionel (ATP 229).