W Indian Wells triumfowała dwa razy. Tym razem szybko odpadła

Wiktoria Azarenka tym razem nie podbije Indian Wells (WTA 1000). Dwukrotna mistrzyni imprezy w Kalifornii odpadła już po pierwszym meczu. Przegrała z Czeszką Karoliną Muchovą.

Wiktoria Azarenka PAP/EPA / Na zdjęciu: Wiktoria Azarenka
Impreza w Indian Wells kobiet rozgrywany jest od 1989 roku. Wiktoria Azarenka (WTA 14) jako jedna z dziewięciu tenisistek w Kalifornii triumfowała dwa razy. Wygrała ten turniej w 2012 i 2016 roku. W 2021 jeszcze raz wystąpiła w finale i uległa Hiszpance Pauli Badosie po dreszczowcu. Tym razem była liderka rankingu odpadła już w II rundzie po porażce 6:7(1), 3:6 z Karoliną Muchovą (WTA 76).

W pierwszym secie Azarenka przegrywała 1:4, a później 3:5. Odrobiła straty i doszło do tie breaka. W nim dwukrotna mistrzyni Australian Open od 1-1 straciła sześć punktów z rzędu. W drugiej partii znów ruszyła w pościg. Była liderka rankingu z 1:3 wyrównała na 3:3. Końcówka należała do Muchovej, która zdobyła trzy ostatnie gemy. Czeszka awans zapewniła sobie przy czwartej piłce meczowej.

Spotkanie trwało dwie godziny i pięć minut. Azarenka popełniła sześć podwójnych błędów i nie miała ani jednego asa. Muchova trzy razy oddała podanie, a sama zamieniła na przełamanie pięć z dziewięciu okazji. Było to drugie starcie tych tenisistek. W IV rundzie US Open 2020 zwyciężyła Azarenka po trzysetowym boju.

Marketa Vondrousova (WTA 105) w 73 minuty rozbiła 6:1, 6:1 Marie Bouzkovą (WTA 32). Finalistka Rolanda Garrosa 2019 i srebrna medalistka olimpijska 2021 zdobyła 62 z 97 rozegranych punktów (63,9 proc.). Nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a wykorzystała pięć z 14 break pointów.

Leylah Fernandez (WTA 49) pokonała 6:2, 6:4 Emmę Navarro (WTA 128). W drugim secie Kanadyjka wróciła ze stanu 0:3. W trwającym 94 minuty meczu finalistka US Open 2021 zamieniła na przełamanie pięć z 12 szans. Petra Martić (WTA 30) przegrała 3:6, 2:6 z Warwarą Graczewą (WTA 66). W ciągu 75 minut Chorwatka zmarnowała dwa break pointy, a trzy razy oddała podanie.