Odwrócił losy meczu z Hubertem Hurkaczem. "Dałem sobie kilka razy w twarz"

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Tommy Paul i Hubert Hurkacz
PAP / Marcin Cholewiński / Na zdjęciu: Tommy Paul i Hubert Hurkacz

Tommy Paul okazał się w poniedziałek lepszy od Huberta Hurkacza w III rundzie prestiżowych zawodów ATP Masters 1000 na kortach twardych w Indian Wells. Amerykanin opowiedział, jak zareagował na niepowodzenie w pierwszym secie meczu z Polakiem.

W poniedziałek Hubert Hurkacz zmierzył się z Tommym Paulem. Półfinalista Australian Open 2023 odwrócił losy pojedynku z Polakiem i wygrał 4:6, 6:2, 6:4 (więcej tutaj). Tym samym 26-latek z Wrocławia zakończył zmagania w Indian Wells, a Amerykanin awansował do 1/8 finału.

- W drugim secie bardziej trzymałem się swojego planu gry. W pierwszej partii nie było zbyt wiele ładnego tenisa. Zagrałem bardzo niechlujnie przy stanie 4:5. Potem poszedłem do łazienki, dałem sobie kilka razy w twarz i wniosłem do gry trochę więcej energii - relacjonował po meczu Paul (cytat za ATP).

W rozmowie z Tennis Channel reprezentant gospodarzy z większymi szczegółami opowiedział, co działo się w poniedziałek na korcie. - Nie graliśmy dobrze, w pierwszym secie doszło do trzech przełamań. Warunki do gry nie były takie, jak się spodziewałem. To był bardzo wolny kort. Piłki odbijały się od strun rakiety, a potem zwalniały. To było dziwne - wyznał 25-latek.

Paul wyrównał bilans spotkań z Hurkaczem w głównym cyklu na 1:1. We wtorek zagra o ćwierćfinał zawodów BNP Paribas Open 2023, a jego przeciwnikiem będzie Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime.

Zobacz pełną drabinkę turnieju mężczyzn

Czytaj także: 100. zwycięstwo Carlosa Alcaraza. Młodszy rodak zatrzymał Andy'ego Murraya Niecodzienna kontuzja Felixa Augera-Aliassime'a. Stan Wawrinka wygrał mecz pokoleń

Źródło artykułu: WP SportoweFakty
Czy Tommy Paul awansuje do ćwierćfinału?