Dzieje się w Miami! Rumunka znów koszmarem Francuzki

Turniej WTA 1000 w Miami obfituje w niespodzianki! Z rywalizacji szybko odpadła Francuzka Caroline Garcia, która przegrała z Rumunką Soraną Cirsteą. W kolejnej rundzie jest Amerykanka Sofia Kenin, która odprawiła Ukrainkę Anhelinę Kalininę.

Caroline Garcia Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Caroline Garcia
W piątek w Miami tenisistki z Top 10 rankingu odpadają jedna po drugiej. Do Tunezyjki Ons Jabeur i Greczynki Marii Sakkari dołączyła Caroline Garcia (WTA 4). Francuzka przegrała 2:6, 3:6 z Soraną Cirsteą (WTA 74). Mecz trwał zaledwie 77 minut. Zawodniczka z Lyonu nie ma dobrych wspomnień z Florydy. Był to jej dziewiąty występ w turnieju i najlepszym wynikiem pozostaje IV runda z 2019 roku.

Obie tenisistki miały po osiem break pointów. Garcia uzyskała tylko jedno przełamanie, a cztery razy oddała podanie. Bilans jej meczów z Cirsteą to teraz 2-2. Rumunka w drugim kolejnym turnieju rozprawiła się z Francuzką. W Indian Wells spotkały się w IV rundzie i Garcia odpadła po trzysetowym boju. W piątek Cirstea odniosła 17. zwycięstwo nad zawodniczką z Top 10 rankingu. Kolejną jej rywalką będzie Czeszka Karolina Muchova.

Sofia Kenin (WTA 164) pokonała 6:3, 6:4 Anhelinę Kalininę (WT 28). W pierwszym secie Ukrainka z 0:3 wyrównała na 3:3, ale trzy kolejne gemy padły łupem Amerykanki. W drugiej partii Kalinina znów ruszyła w pogoń (z 1:3 na 3:3). Końcówka ponownie należała do mistrzyni Australian Open 2020.

W trwającym 87 minut meczu Kenin odparła trzy z pięciu break pointów i spożytkowała cztery z sześciu szans na przełamanie. Amerykanka podwyższyła na 4-2 bilans spotkań z Kalininą. Było to ich drugie starcie w tym roku. W Hobart Kenin zwyciężyła w trzech setach. Była czwarta singlistka rankingu próbuje wrócić na wysoki poziom po zdrowotnych perturbacjach. W III rundzie dojdzie do konfrontacji wielkoszlemowych mistrzyń. Amerykanka zmierzy się z Kanadyjką Biancą Andreescu, triumfatorką US Open 2019.

Madison Keys (WTA 21) pokonała 6:4, 6:4 Robin Montgomery (WTA 193). W ciągu 79 minut finalistka US Open 2017 zaserwowała 11 asów, a jej rodaczka popełniła 10 podwójnych błędów. Wyżej notowana z Amerykanek spożytkowała trzy z pięciu break pointów.