Carlos Alcaraz ruszył z kopyta. Taylor Fritz również zaimponował

Broniący tytułu Carlos Alcaraz stracił dwa gemy w swoim pierwszym meczu w rozgrywanym na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Miami. Wysokie zwycięstwo odniósł też faworyt gospodarzy, Taylor Fritz.

Marcin Motyka
Carlos Alcaraz Getty Images / John Cordes/Icon Sportswire / Na zdjęciu: Carlos Alcaraz
Carlos Alcaraz w turnieju ATP Masters 1000 w Miami broni nie tylko tytułu, ale i pozycji lidera światowego rankingu. Hiszpan na starcie rywalizacji na Florydzie ruszył z kopyta. W piątkowym meczu II rundy (w I rundzie miał wolny los) pokonał 6:0, 6:2 Facundo Bagnisa.

Dominacja Alcaraza była bezdyskusyjna. Hiszpan od początku meczu prezentował bardziej urozmaicony tenis i miał ogromną przewagę. Jedyny słabszy moment przytrafił mu się na początku drugiego seta, kiedy stracił podanie. Szybko jednak wrócił na właściwe tory i od tego momentu nie przegrał żadnego gema.

- Rozpoczęcie nowego turnieju nigdy nie jest łatwe. Musiałem być skoncentrowany i przyzwyczaić się do nowych warunków. Ale jestem zadowolony ze swojego gry - mówił, cytowany przez atptour.com, najwyżej rozstawiony Alcaraz, który w ciągu 64 minut zapisał na swoim koncie trzy asy, sześć przełamań i 12 zagrań kończących.

W imponującym stylu zmagania na Florydzie zainaugurował również faworyt gospodarzy Taylor Fritz. Rozstawiony z numerem dziewiątym Amerykanin oddał tylko pięć gemów młodszemu rodakowi, posiadaczowi dzikiej karty Emilio Navie. Kolejnym rywalem 25-latka z San Diego będzie Denis Shapovalov, turniejowa "24".

Do III rundy awansował także inny Amerykanin, Tommy Paul. 25-latek z New Jersey, turniejowa "16", odrobił stratę seta i po dwugodzinnym pojedynku okazał się lepszy od Marka-Andrei Hueslera.

Ponad dwóch godzin i 40 minut gry do awansu potrzebował za to Botic van de Zandschulp. Rozstawiony z numerem 26. Holender był o trzy punkty od porażki z Alexeiem Popyrinem, ale odwrócił losy meczu i pokonał Australijczyka 4:6, 7:6(4), 6:2.

Tommy Paul (USA, 16) - Marc-Andrea Huesler (Szwajcaria) 5:7, 6:3, 6:4
Botic van de Zandschulp (Holandia, 26) - Alexei Popyrin (Australia) 4:6, 7:6(4), 6:2