Mistrzyni Australian Open wkroczyła do akcji w Miami. Bencić bezlitosna dla finalistki US Open

Aryna Sabalenka ruszyła do boju w turnieju WTA 1000 w Miami. Mistrzyni Australian Open na początek rozprawiła się z Amerykanką Shelby Rogers. Szwajcarka Belinda Bencić rozbiła Kanadyjkę Leylah Fernandez.

Aryna Sabalenka Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Aryna Sabalenka
Aryna Sabalenka (WTA 2) do tej pory słabo spisywała się w Miami. Trzy wcześniejsze starty (2018, 2019 i 2022) kończyła na II rundzie. Teraz jest główną faworytką do wygranej. Po triumfie w Australian Open i finale w Indian Wells przyjechała podbić Florydę. Na początek pokonała 6:4, 6:3 Shelby Rogers (WTA 42).

W drugim secie Sabalenka od 1:3 wywalczyła pięć gemów z rzędu. W ciągu 80 minut zaserwowała cztery asy i zdobyła 25 z 29 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała cztery z siedmiu break pointów. Kolejną rywalką Sabalenki będzie Czeszka Marie Bouzkova.

Belinda Bencić (WTA 9) w 67 minut rozbiła 6:1, 6:1 Leylah Fernandez (WTA 53), finalistkę US Open 2021. Szwajcarka nie dała rywalce żadnej szansy na przełamanie, a spożytkowała pięć z sześciu break pointów. Jej łupem padło 55 z 83 rozegranych punktów (66,3 proc.). W III rundzie złota medalistka olimpijska zmierzy się z Jekateriną Aleksandrową.

Problemów z awansem nie miała też Petra Kvitova (WTA 12). Czeszka pokonała 6:3, 6:0 swoją rodaczkę Lindę Noskovą (WTA 51). W ciągu 67 minut dwukrotna mistrzyni Wimbledonu zgarnęła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała sześć z 10 break pointów.

Następną przeciwniczką Kvitovej będzie Donna Vekić (WTA 20), która zwyciężyła 4:6, 6:4, 6:3 Madison Brengle (WTA 86). Mecz trwał godzinę i 51 minut. Chorwatka popełniła 11 podwójnych błędów, ale też zamieniła na przełamanie sześć z 10 okazji. Swoje podanie oddała pięć razy.