Polka wybrała meksykańską mączkę. Trudna przeprawa na inaugurację

Katarzyna Piter bierze w tym tygodniu udział w zawodach WTA 125 (WTA Challenger) na kortach ziemnych w meksykańskiej miejscowości San Luis Potosi. Polska tenisistka i jej partnerka Oksana Kałasznikowa wygrały pierwszy mecz.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
Parę tygodni temu Katarzyna Piter powróciła do rywalizacji na zawodowych kortach po półrocznej przerwie. W hiszpańskiej miejscowości Palmanova rozegrała pierwsze mecze w ramach imprezy ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów i wspólnie z Niemką Kathariną Hobgarski dotarła do półfinału.

W tym tygodniu Piter startuje w zawodach WTA 125 na mączce w San Luis Potosi. W Meksyku powróciła do wspólnej gry z Oksaną Kałasznikową. W środę polsko-gruzińska para pokonała kolumbijski debel Yuliana Lizarazo i Maria Paulina Perez Garcia 6:3, 4:6, 10-6.

Na początku premierowej odsłony doszło do trzech przełamań, a na prowadzenie wysunęły się poznanianka i jej partnerka. Potem Piter i Kałasznikowa miały okazje na powiększenie przewagi. Ostatecznie zdołały jeszcze wywalczyć breaka w dziewiątym gemie i tym samym zwieńczyć seta.

W drugiej partii role się odwróciły. To Lizarazo i Perez Garcia miały przewagę, a rywalki musiały gonić wynik. Polsko-gruzińska para dwukrotnie odrobiła stratę breaka (na po 2 i po 4), jednak w dziewiątym gemie jeszcze raz straciła serwis. Po zmianie stron Kolumbijki dopięły swego i wykorzystały drugiego setbola.

Ponieważ po dwóch setach był remis, decydujący okazał się super tie-break. W rozgrywce tej Piter i Kałasznikowa wyszły na 4-1, ale trzy kolejne punkty zdobyły przeciwniczki. Jeszcze przed drugą zmianą stron nasza tenisistka i jej partnerka wypracowały kolejną przewagę i tym razem utrzymały ją do końca. Po 86 minutach wykorzystały drugą piłkę meczową.

Piter i Kałasznikowa awansowały do ćwierćfinału gry podwójnej zawodów San Luis Potosi Open. Ich przeciwniczkami będą w czwartek rozstawione z trzecim numerem Amerykanki Kaitlyn Christian i Sabrina Santamaria.

San Luis Potosi Open, San Luis Potosi (Meksyk)
WTA 125, kort ziemny, pula nagród 115 tys. dolarów
środa, 29 marca

I runda gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja) - Yuliana Lizarazo (Kolumbia) / Maria Paulina Perez Garcia (Kolumbia) 6:3, 4:6, 10-6

Czy Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa awansują do półfinału?