Katarzyna Piter nie marnowała czasu. Powalczy o finał w Meksyku

Katarzyna Piter coraz lepiej sobie radzi w turnieju WTA 125 (WTA Challenger) na kortach ziemnych w San Luis Potosi. W czwartek Polka i partnerująca jej Oksana Kałasznikowa awansowały do półfinału debla.

Rafał Smoliński
Katarzyna Piter Materiały prasowe / LOTOS PZT Polish Tour / Na zdjęciu: Katarzyna Piter
W środę Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa potrzebowały super tie-breaka, aby zwyciężyć kolumbijski duet Yuliana Lizarazo i Maria Paulina Perez Garcia (więcej tutaj). W czwartek Polka i Gruzinka takich problemów już nie miały, bowiem pokonały Kaitlyn Christian i Sabrinę Santamarię w dwóch setach.

W pierwszej części spotkania Amerykanki tylko raz utrzymały serwis. Piter i Kałasznikowa wysunęły się na 2:1, ale rywalki odrobiły stratę breaka. Był to ich jedyny pozytywny akcent w premierowej odsłonie. Potem polsko-gruzińska para zdobyła dwa z rzędu przełamania i pewnie zamknęła seta wynikiem 6:2.

Więcej emocji było w drugiej partii, w której obie pary miały swoje szanse. Reprezentantki USA zaczęły od przełamania i prowadzenia 2:0, lecz już po kilku minutach był remis. Od tego momentu tenisistka z Poznania i jej partnerka robiły wszystko, aby zdobyć kluczowego breaka. W piątym gemie rywalki jeszcze utrzymały podanie, ale po zmianie stron dały się przełamać. Polka i Gruzinka pilnowały przewagi, a cały mecz zakończyły przy pierwszej okazji w 10. gemie.

Po zaledwie 65 minutach Piter i Kałasznikowa pokonały amerykański duet Christian i Santamaria 6:2, 6:4. Dzięki temu powalczą w piątek o finał gry podwójnej imprezy San Luis Potosi Open. Ich przeciwniczkami będą Białorusinka Lidzia Marozawa i Meksykanka Renata Zarazua.

San Luis Potosi Open, San Luis Potosi (Meksyk)
WTA 125, kort ziemny, pula nagród 115 tys. dolarów
czwartek, 30 marca

ćwierćfinał gry podwójnej:

Katarzyna Piter (Polska) / Oksana Kałasznikowa (Gruzja) - Kaitlyn Christian (USA, 3) / Sabrina Santamaria (USA, 3) 6:2, 6:4

Czy Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa awansują do finału?