Tenis błyskawiczny w Houston. Amerykanie czołowymi sprinterami

Cztery z sześciu wtorkowych meczów I rundy rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Houston trwało poniżej półtorej godziny. W błyskawicznym stylu do 1/8 finału awansowali m.in. J.J. Wolf, Marcos Giron i Cristian Garin

Marcin Motyka
Marcos Giron PAP/EPA / JASON SZENES / Na zdjęciu: Marcos Giron
Rozstawiony z numerem piątym Jeffrey John Wolf w znakomitym stylu rozpoczął rywalizację w turnieju ATP w Houston. W meczu I rundy z Jordanem Thompsonem Amerykanin zaserwował sześć asów, przy własnym podaniu zdobył 37 z 48 rozegranych punktów, ani razu nie musiał bronić się przed przełamaniem i w 74 minuty zwyciężył 6:3, 6:2.

- To mój pierwszy w sezonie turniej na mączce. Starałem się być cierpliwy i zagrać dobry tenis. Bardzo ważne było dla mnie utrzymywanie serwisu - mówił, cytowany przez atptour.com, Wolf, który w II rundzie zmierzy się z rodakiem, Denisem Kudlą.

Czołowym sprinterem dnia okazał się też inny Amerykanin, Marcos Giron. 29-latek z Kalifornii potrzebował 63 minut, by pokonać 6:0, 6:2 Emilio Gomeza. Kolejnym rywalem oznaczonego numerem siódmym Girona będzie Tomas Machac. Czeski kwalifikant w półtorej godziny uporał się z Jackiem Sockiem, posiadaczem dzikiej karty.

W 63 minuty sprawę załatwił również Cristian Garin. Chilijczyk, triumfator US Men's Clay Court Championships z 2019 roku, gładko poradził sobie z Hugo Dellienem i może szykować się do meczu II rundy z turniejową "trójką", Brandonem Nakashimą.

Jedyny trzysetowy wtorkowy mecz był starciem kwalifikantów. Yannick Hanfmann wygrał z Yosuke Watanukim, a jego następnym przeciwnikiem będzie rozstawiony z numerem drugim Tommy Paul. Z kolei w argentyńskim pojedynku Tomas Martin Etcheverry ograł Juana Manuela Cerundolo.

US Men's Clay Court Champuionships, Houston (USA)
ATP 250, kort ziemny, pula nagród 642,7 tys. dolarów
wtorek, 4 kwietnia

I runda gry pojedynczej:

J.J. Wolf (USA, 5) - Jordan Thompson (Australia) 6:3, 6:2
Marcos Giron (USA, 7) - Emilio Gomez (Ekwador) 6:0, 6:2
Cristian Garin (Chile) - Hugo Dellien (Boliwia) 6:3, 6:0
Tomas Martin Etcheverry (Argentyna) - Juan Manuel Cerundolo (Argentyna) 6:3, 6:4
Yannick Hanfmann (Niemcy, Q) - Yosuke Watanuki (Japonia, Q) 6:4, 3:6, 6:2
Tomas Machac (Czechy, Q) - Jack Sock (USA, WC) 6:2, 6:4

wolne losy: Frances Tiafoe (USA, 1); Tommy Paul (USA, 2); Brandon Nakashima (USA, 3); John Isner (USA, 4)