Obrończyni tytułu wkroczyła do akcji w Charleston. Nie miała litości dla Kanadyjki

Belinda Bencić rozpoczęła walkę o obronę tytułu w turnieju WTA 500 w Charleston. Na początek szwajcarska tenisistka nie dała szans Kanadyjce Katherine Sebov.

Belinda Bencić PAP/EPA / MARTIN DIVISEK / Na zdjęciu: Belinda Bencić
W Charleston Belinda Bencić (WTA 11) została rozstawiona z numerem czwartym i miała wolny los. Jej pierwszą rywalką była Katherine Sebov (WTA 148). Szwajcarka rozbiła Kanadyjkę 6:0, 6:3. W pierwszym secie mistrzyni olimpijska oddała rywalce tylko osiem punktów. W drugim uzyskała dwa przełamania i awansowała do 1/8 finału po 61 minutach.

Łupem Bencić padło 53 z 78 rozegranych punktów (67,9 proc.). Przy swoim podaniu zgarnęła 28 z 33 piłek. Szwajcarka nie dała Sebov żadnej szansy na przełamanie, a sama wykorzystała pięć z dziewięciu break pointów. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Bencić do Charleston przyjechała jako obrończyni tytułu. Rok temu triumfowała po zwycięstwie nad Tunezyjką Ons Jabeur. Szwajcarka do tej pory wygrała w singlu osiem turniejów w WTA Tour. Dwa trofea wywalczyła w tym sezonie, w Adelajdzie i Abu Zabi.

Kolejną rywalką Bencić będzie Shelby Rogers (WTA 44), która zwyciężyła 6:7(4), 7:5, 6:1 Catherine McNally (WTA 71). Wyżej notowana Amerykanka odrodziła się ze stanu 6:7, 3:5. Maraton trwał dwie godziny i 51 minut. Rogers odparła cztery z sześciu break pointów i zamieniła na przełamanie sześć z dziewięciu szans.

Było to drugie spotkanie Amerykanek. W 2021 roku również zmierzyły się w Charleston, ale w turnieju niższej rangi (WTA 250). Rogers rozbiła wtedy rodaczkę 6:0, 6:1. 30-latka z Charleston w poprzedniej rundzie wyeliminowała w trzech setach Danielle Collins, finalistkę Australian Open 2022.

Bencić i Rogers zmierzą się już po raz siódmy. Amerykanka jedyny raz lepsza była w ich pierwszy spotkaniu, w 2013 roku w Dothan (ITF z pulą nagród 50 tys. dolarów). Dojdzie do ich drugiego starcia w obecnym sezonie. W ćwierćfinale w Abu Zabi Szwajcarka wygrała 7:6(5), 6:2.

Credit One Charleston Open, Charleston (USA)
WTA 500, kort ziemny, pula nagród 780,6 tys. dolarów
środa, 5 kwietnia

II runda gry pojedynczej:

Belinda Bencić (Szwajcaria, 4) - Katherine Sebov (Kanada, Q) 6:0, 6:3
Shelby Rogers (USA) - Catherine McNally (USA) 6:7(4), 7:5, 6:1

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)

Czy Belinda Bencić awansuje do ćwierćfinału w Charleston?