Faworyci wypełnili zadanie w Monachium. Holger Rune bliżej obrony tytułu

Zdjęcie okładkowe artykułu: PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Holger Rune
PAP/EPA / Sebastien Nogier / Na zdjęciu: Holger Rune

Ćwierćfinały rozgrywanego na kortach ziemnych turnieju ATP 250 w Monachium nie przyniosły niespodzianek. Bez straty seta wygrali wysoko rozstawieni Holger Rune, Taylor Fritz i Botic van de Zandschulp.

Hitem ćwierćfinałów turnieju ATP w Monachium był mecz dwóch byłych mistrzów tej imprezy - Holgera Rune, ubiegłorocznego triumfatora, i Cristiana Garina, zwycięzcy z sezonu 2019. Lepszy okazał się wyżej notowany Duńczyk, który po 93 minutach rywalizacji wygrał 6:2, 6:4.

- Było trudno, zwłaszcza w drugim secie. Czułem nerwy, ale wszystko zakończyło się dobrze. Jestem zadowolony z tego zwycięstwa - powiedział 19-latek z Gentofte, cytowany przez atptour.com.

Najwyżej rozstawiony Rune, który w piątek zaserwował dwa asy i wykorzystał cztery z sześciu piłek na przełamanie, w półfinale zmierzy się z Christopherem O'Connellem. Australijczyk w trzech partiach ograł kwalifikanta Flavio Cobollego.

Dominic Thiem w piątek rozegrał dwa mecze. Najpierw udanie dokończył przerwany w czwartek pojedynek II rundy z rozstawionym z numerem ósmym Markiem-Andreą Hueslerem. Następnie zagrał z Taylorem Fritzem, ale to spotkanie nie potoczyło się dla niego pomyślnie i Austriak przegrał 3:6, 4:6.

Oznaczony numerem drugim Fritz w 1/2 finału stanie naprzeciw Botika van de Zandschulpa. Holender, turniejowa "czwórka", po prawie dwugodzinnej potyczce okazał się lepszy od innego Amerykanina, Marcosa Girona.

BMW Open, Monachium (Niemcy) ATP 250, kort ziemny, pula nagród 562,8 tys. euro piątek, 21 kwietnia

ćwierćfinał gry pojedynczej:

Holger Rune (Dania, 1) - Cristian Garin (Chile) 6:2, 6:4 Taylor Fritz (USA, 2) - Dominic Thiem (Austria) 6:3, 6:4 Botic van de Zandschulp (Holandia, 4) - Marcos Giron (USA) 7:6(5), 6:3 Christopher O'Connell (Australia) - Flavio Cobolli (Włochy, Q) 7:6(5), 4:6, 6:3