Jessica Pegula złamała opór Czeszki. Daria Kasatkina lepsza od Ukrainki

Jessica Pegula stoczyła ponad dwugodzinną batalię z Marie Bouzkovą w turnieju WTA 1000 w Madrycie. W kolejnej rundzie jest Daria Kasatkina.

Jessica Pegula PAP/EPA / Chema Moya / Na zdjęciu: Jessica Pegula
Jessica Pegula (WTA 3) występ w Madrycie rozpoczęła od odprawienia Magdaleny Fręch. W niedzielę jej rywalką była Marie Bouzkova (WTA 31). Amerykanka wygrała z Czeszką 6:4, 7:6(2) po dwóch godzinach i 16 minutach. Pegula mogła zakończyć mecz szybciej, ale zmarnowała dwie piłki meczowe przy 6:4, 5:4. W tie breaku faworytka opanowała sytuację.

W całym meczu Pegula odparła 12 z 14 break pointów. Na przełamanie zamieniła trzy z ośmiu szans. Poprawiła na 2-3 bilans spotkań z Bouzkovą. Tenisistki te po raz drugi trafiły na siebie w turnieju rangi WTA 1000. W ubiegłym roku w Indian Wells lepsza była Czeszka w trzech setach (5:7, 6:2, 6:0).

Daria Kasatkina (WTA 8) pokonała 6:4, 6:2 Łesię Curenko (WTA 77). W ciągu 88 minut półfinalistka Rolanda Garrosa 2022 wykorzystała sześć z 13 break pointów. Zdobyła o 16 punktów więcej (66-50) i wyszła na prowadzenie 3-2 w bilansie meczów z Ukrainką.

Martina Trevisan (WTA 20) wygrała 7:6(3), 6:1 z Alycia Parką (WTA 54). W pierwszym secie Włoszka prowadziła 5:2, ale zmarnowała piłkę setową i straciła cztery gemy z rzędu. Ostatecznie była górą w tie breaku, w którym od 1-3 zgarnęła pięć kolejnych punktów. W drugiej partii takich emocji nie było. Mogło być 6:0 dla Trevisan, ale Parks wywalczyła jedynego gema po obronie trzech piłek meczowych.

W ciągu godziny i 50 minut Parks popełniła 13 podwójnych błędów. Amerykanka wykorzystała trzy z sześciu break pointów. Trevisan spożytkowała pięć z 12 szans na przełamanie. Kolejną rywalką Włoszki będzie Pegula, która rok temu doszła w Madrycie do finału.

Weronika Kudermetowa (WTA 13) zwyciężyła 7:6(3), 5:7, 6:3 Anastazję Potapową (WTA 25). Wyżej notowana tenisistka prowadziła 7:6, 5:2, ale zmarnowała piłkę meczową i straciła pięć gemów z rzędu. W trzecim secie było tylko jedno przełamanie. Kudermetowa uzyskała je na 5:3. W dziewiątym gemie łatwo utrzymała podanie i zameldowała się w 1/8 finału.