Jest awans. Sprawdź, kiedy Magda Linette zagra kolejny mecz

Od zwycięstwa Magda Linette rozpoczęła udział w turnieju w Rzymie. W dwóch setach pokonała Lindę Noskovą, choć w pierwszej partii rywalka sprawiła jej nieco problemów. Sprawdź, kiedy i z kim zmierzy się w III rundzie.

Mateusz Kozanecki
Magda Linette Materiały prasowe / Monika Piecha / PZT / Na zdjęciu: Magda Linette
Magda Linette jako rozstawiona zawodniczka rozpoczęła zmagania w turnieju WTA w Rzymie od II rundy. Jej pierwszą rywalką była Czeszka Linda Noskova. 18-latka nieoczekiwanie wyeliminowała Shelby Rogers.

Polsko-czeski pojedynek początkowo dostarczał sporych emocji. O losach pierwszego seta decydował tie-break, w którym lepsza okazała się poznanianka.

W drugim Linette stanęła na wysokości zadania i straciła zaledwie jednego gema. Całe spotkanie zakończyło się zatem wynikiem 7:6(4), 6:1.

W kolejnej rundzie Magda Linette zmierzy się z lepszą w meczu Elena-Gabriela Ruse - Beatriz Haddad Maia. Początek ich spotkania zaplanowano około godz. 15:15.

Pojedynki w ramach III rundy turnieju w Rzymie odbędą się w sobotę i niedzielę (13-14 maja). Dokładną godzinę rozegrania meczu organizatorzy podadzą w późniejszym terminie.