"Bardzo dobry mecz". Zobacz skrót spotkania Linette [WIDEO]

Magda Linette rywalizowała z Lindą Noskovą o awans do trzeciej rundy turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polka pokonała Czeszkę 7:6(4), 6:1. - To był bardzo dobry mecz Magdy Linette - podpisał skrót tego spotkania twitterowy profil Canal+ Sport.

Jakub Fordon
uderzenie Magdy Linette Twitter / CANAL+ Sport / Na zdjęciu: uderzenie Magdy Linette
Znakomity początek sezonu zanotowała Magda Linette. Poznanianka dotarła do półfinału Australian Open, dzięki czemu uzyskała spory awans w rankingu WTA. Obecnie znajduje się na 19. miejscu.

W kolejnych turniejach Polka nie błyszczała. Nie zmieniło się to również w momencie, gdy rozpoczęła się rywalizacja na kortach ziemnych. W czwartek, 11 maja rozpoczęła ona imprezę w Rzymie. W pierwszym meczu udało jej się pokonać Czeszkę Lindę Noskovą 7:6(4), 6:1.

Spotkanie to potrwało godzinę i 27 minut. W pierwszym secie lepiej radziła sobie nasza tenisistka, która przełamała rywalkę w trzecim gemie. Noskova zdołała jednak odrobić stratę i ostatecznie o wyniku zadecydował tie break.

W nim Linette przegrywała 2-4, ale od tego momentu punktowała tylko ona. Ostatecznie zwyciężyła 7-4 po znakomitej serii i objęła prowadzenie w meczu.

II partia była jednostronna. Czeszka ugrała tylko jednego gema, dwukrotnie tracąc przy tym swoje podanie.

W ponad pięciominutowym skrócie nie zabrakło udanych zagrań z obu stron, ale zdecydowanie więcej posłała ich Linette, szczególnie w drugim secie. Na sam koniec Noskova popisała się słabym returnem, po którym nasza tenisistka zakończyła ten pojedynek.

"To był bardzo dobry mecz Magdy Linette!" - napisano pod dodanym nagraniu na Twitterze Canal+ Sport.