To już 49 meczów. Niesamowita seria Igi Świątek

Iga Świątek na mączce wygrała pierwszego seta? To znak, że polska tenisistka za chwilę zamknie mecz. Doskonale pokazują to statystyki.

Robert Czykiel
Iga Świątek Getty Images / Alex Pantling / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek spisuje się rewelacyjnie podczas turnieju WTA 1000 w Rzymie. Polska tenisistka ma za sobą już dwa zwycięstwa. W niedzielę nasza rodaczka bez większych problemów poradziła sobie z Łesią Curenko, którą pokonała 6:2, 6:0.

W stolicy Włoch tenisistki rywalizują na mączce, a to nawierzchnia, którą Świątek lubi najbardziej. Można rzec, że czuje się na niej jak ryba w wodzie, a potwierdzają to imponujące statystyki.

Statystycy z twitterowego profilu OptaAce podali kolejną ciekawostkę na temat 21-latki z Raszyna. Okazuje się, że kiedy Iga wygrywa na mączce pierwszego seta, to w zasadzie można już wyłączyć telewizor.

"Dzięki zwycięstwu nad Łesią Curenko, Iga Świątek ma teraz rekord 49-1 na mączce po wygraniu pierwszego seta. Ostatnia taka porażka Świątek na tej nawierzchni miała miejsce przeciwko Karolinie Muchovej w Pradze w 2019 roku" - czytamy.

Światek w Rzymie śrubuje swoje imponujące statystyki i oby tak było do końca turnieju. W następnej rundzie jej rywalką będzie Donna Vekić lub Ludmiła Samsonowa.

Zapytali Świątek o sekret doskonałej gry. Co na to Polka? >>
"Nieziemska". Lawina komentarzy po tym, co zrobiła Iga Świątek >>

Oglądaj mecze WTA Tour z udziałem Igi Świątek, Magdy Linette i innych topowych zawodniczek w serwisie CANAL+ online. (link sponsorowany)