Tenisista oszalał! Skandaliczne zachowanie na korcie [WIDEO]

W absolutnie niedopuszczalny sposób zachował się Szwed Mikael Ymer podczas meczu 1/8 finału turnieju ATP w Lyonie. Rozwścieczony tenisista dwukrotnie uderzył rakietą w krzesło sędziego. Oczywiście wszystko zostało nagrane.

Mateusz Domański
Mikael Ymer oszalał na korcie YouTube / Tennis TV / Mikael Ymer oszalał na korcie
24-letni Mikael Ymer nie był w stanie powstrzymać emocji po tym, jak portugalski sędzia odmówił sprawdzenia śladu pozostawionego przez piłkę w trakcie 11. gema pierwszego seta.

Ymer był przekonany, że Arthur Fils posłał piłkę w aut. Kilkukrotnie tłumaczył to arbitrowi, jednak ten pozostał nieugięty.

Zawodnik długo dyskutował z sędzią. - Widziałeś, jak piłka wyraźnie odbija się poza linią. Wskaż mi ślad na linii - mówil Ymer w kierunku rozjemcy spotkania.

Portugalczyk nie zamierzał jednak zejść z wieżyczki, by zweryfikować, gdzie znajduje się ślad po piłce. To totalnie rozwścieczyło zawodnika.

- Nigdy nie byłem świadkiem, by sędzia powiedział: "Nie zamierzam zejść na dół i sprawdzić śladu". To po prostu się nie zdarza - grzmiał.

53. zawodnik światowego rankingu był mocno poddenerwowany, ale ostatecznie wrócił do gry. Chwilę później jego rywal - 112. rakieta świata - objął prowadzenie 6:5, przełamując podanie rywala.

Następnie Ymer zachował się w absolutnie skandaliczny sposób. Podbiegł do stanowiska sędziego i dwukrotnie z wielkim impetem uderzył rakietą o podstawę krzesła. Ten incydent można zobaczyć na początku poniższego nagrania.

Po wybryku Ymera spotkanie zostało przerwane. Sędzia zdecydował o dyskwalifikacji Szweda.