Co za zdjęcie! Dwóch faworytów Rolanda Garrosa razem

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Jean Catuffe / Zdjęcie: Novak Djoković
Getty Images / Jean Catuffe / Zdjęcie: Novak Djoković
zdjęcie autora artykułu

Turniej na paryskich kortach imienia Rolanda Garrosa rusza już w ten weekend. U panów faworytami do wygranej z pewnością są Carlos Alcaraz i Novak Djoković. Obaj spotkali się na korcie treningowym i zrobili wymowne zdjęcie.

W tegorocznym turnieju wielkoszlemowym w Paryżu zabraknie największej legendy tych zawodów. Rafael Nadal zmaga się bowiem z nawracającymi kontuzjami i nie będzie miał możliwości obronić tytułu zdobytego roku temu.

Nie jest jednak tak, że na kortach Rolanda Garrosa nie zobaczymy wielkich postaci. W gronie faworytów do końcowego tryumfu na pewno trzeba wymienić dwóch tenisistów. Mowa o młodym Carlosie Alcarazie oraz doświadczonym Novaku Djokoviciu.

Serb i Hiszpan spotkali się na jednym z kortów treningowych między swoimi zajęciami. Dwóch wielkich zawodników podeszło do siebie bardzo serdecznie, z dużym szacunkiem, co widzimy na wideo, które pojawiło się w sieci.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Miss Euro szaleje! "Mamba na koniec"

Dodatkowo obaj sportowcy zrobili sobie także wspólne zdjęcie. Szczególną ekscytację tym spotkaniem widać na twarzy młodego Hiszpana. Ten bowiem patrzy na Djokovicia, jak na swojego największego mistrza. Warto dodać, że Serb trenował z Finem Emilem Ruusuvuorim, który w Madrycie napędził potężnego stracha Hiszpanowi.

Alcaraz w pierwszej rundzie teoretycznie trafił na łatwego rywala. Lider światowego rankingu zmierzy się bowiem z kwalifikantem 21-letnim Flavio Cobollim z Włoch. Z kolei Djoković postara się pokonać Amerykanina Aleksandra Kovacevicia. Serb z Hiszpanem w tym turnieju zmierzyć się mogą dopiero w meczu finałowym.

CZYTAJ TAKŻE: Wisła Płock przed niewykonalnym zadaniem? Musi wygrać mecz. I to na wyjeździe Pierwsza decyzja w drużynie spadkowicza. Trener odchodzi

Źródło artykułu: WP SportoweFakty