Co za powrót! Ukrainka w finale po dwóch latach

Elina Switolina przegrywała 4:6, 1:4, ale odwróciła losy meczu z Francuzką Clarą Burel. Ukrainka powalczy o tytuł w turnieju WTA 250 w Strasburgu. W finale jej rywalką będzie Anna Blinkowa.

Elina Switolina Getty Images / Adam Pretty / Na zdjęciu: Elina Switolina
W piątek w Strasburgu wyłonione zostały finalistki. Świetny tydzień przeżywa Elina Switolina (WTA 508), która w przeszłości była notowana na trzecim miejscu w rankingu. Ukrainka odrodziła się ze stanu 4:6, 1:4 i zwyciężyła 4:6, 7:5, 6:3 Clarę Burel (WTA 122).

Mecz trwał dwie godziny i 20 minut. Burel popełniła 10 podwójnych błędów. Obie tenisistki miały po 16 break pointów. Switolina sześć razy oddała podanie, a uzyskała osiem przełamań. Ukrainka zdobyła o dziewięć punktów więcej (107-98) i podwyższyła na 2-0 bilans spotkań z Francuzką.

Anna Blinkowa (WTA 66) wygrała 6:2, 6:2 z Lauren Davis (WTA 58). W ciągu 73 minut moskwianka zgarnęła 20 z 27 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Wykorzystała pięć z sześciu break pointów. Wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie meczów z Amerykanką. Było to ich drugie starcie w tym roku. W półfinale w Hobart wygrała Davis 6:3, 6:3.

W kwietniu Switolina wróciła do rywalizacji po przerwie macierzyńskiej. W Strasburgu osiągnęła pierwszy finał od sierpnia 2021 roku. W Chicago wywalczyła wtedy 16. singlowy tytuł w WTA Tour. W sobotę wystąpi w 20. finale. Największy triumf Ukrainka odniosła w WTA Finals 2018 w Singapurze. Blinkowa doszła do drugiego finału. W ubiegłym sezonie wygrała turniej w Kluż-Napoce.

Switolina i Blinkowa zmierzą się po raz pierwszy. Ukrainka będzie miała szansę na drugi triumf w Strasburgu. W 2020 roku w finale pokonała Kazaszkę Jelenę Rybakinę.

Internationaux de Strasbourg, Strasburg (Francja)