Sensacja! Niespodziewana porażka gwiazdy w Roland Garros

W 2021 roku Barbora Krejcikova została triumfatorką Rolanda Garrosa. Od tamtej pory nie wygrała w Paryżu meczu. Czeszka po raz drugi z rzędu odpadła w I rundzie. We wtorek przegrała z Ukrainką Łesią Curenko.

Barbora Krejcikova WP SportoweFakty / Krzysztof Porębski / Na zdjęciu: Barbora Krejcikova
W tegorocznym Rolandzie Garrosie od początku nie brakuje niespodzianek. Barbora Krejcikova (WTA 13) to kolejna mocna postać, która szybko straciła szanse na sukces. W 2021 roku Czeszka triumfowała w Paryżu nie tylko w singlu, ale i w deblu. Kolejne dwa starty w stolicy Francji zakończyła już na I rundzie. W ubiegłym sezonie jej pogromczynią okazała się Francuzka Diane Parry. Tym razem Krejcikova przegrała 2:6, 4:6 z Ukrainką Łesią Curenko (WTA 66).

W pierwszym secie Krejcikova dwa razy oddała podanie, a sama nie miała żadnego break pointa. Początek drugiej partii był w jej wykonaniu znakomity. Czeszka zaliczyła dwa przełamania i objęła prowadzenie 3:0. Zupełnie się jednak pogubiła i do końca meczu jeszcze tylko jeden gem padł jej łupem.

W trwającym 87 minut spotkaniu Curenko wykorzystała pięć z ośmiu break pointów. Naliczono jej 13 kończących uderzeń przy 15 niewymuszonych błędach. Krejcikova miała 17 piłek wygranych bezpośrednio i 32 pomyłki. Było to pierwsze spotkanie tych tenisistek.

Dla Krejcikovej był to piąty singlowy występ w Rolandzie Garrosie. Poza triumfem w 2021 zanotowała jeszcze 1/8 finału w 2020. Poza tym trzy razy odpadła w I rundzie, w tym debiucie w 2018 roku.

Curenko może się pochwalić jednym wielkoszlemowym ćwierćfinałem. Osiągnęła go w US Open 2018. W Paryżu jej najlepszym wynikiem jest 1/8 finału w 2018 roku. Ukrainka w przeszłości była notowana na 23. miejscu w rankingu. W swoim dorobku ma cztery singlowe tytuły w WTA Tour. W obecnym sezonie zanotowała finał w Hua Hin.