Nierówny występ Novaka Djokovicia. Koniec pięknej drogi kwalifikanta

Set wygrany w tie breaku, a potem do zera. Novak Djoković nie zaprezentował równej formy, ale pokonał Martona Fucsovicsa w II rundzie rozgrywanego na kortach ziemnych wielkoszlemowego Roland Garros 2023. Dobiegła końca piękna droga Lucasa Pouille'a.

Marcin Motyka
Novak Djoković PAP/EPA / Teresa Suarez / Na zdjęciu: Novak Djoković
Pierwszy raz w tegorocznej edycji Rolanda Garrosa Novak Djoković wystąpił w sesji wieczornej. W meczu II rundy zmierzył się z Martonem Fucsovicsem. Serb zaprezentował nierówną grę, ale i tak zrobił to, czego zapewne sam od siebie oczekiwał - zwyciężył bez straty seta. Pokonał Węgra 7:6(2), 6:0, 6:3.

Rozstawiony z numerem trzecim Djoković spędził na korcie Philippe'a Chatriera dwie godziny i 47 minut. W tym czasie zaserwował dwa asy, trzykrotnie został przełamany, wykorzystał osiem z 12 break pointów, posłał 28 zagrań kończących i popełnił 32 niewymuszone błędy.

Jeśli Serb wygra Roland Garros 2023, zdobędzie 23. wielkoszlemowy tytuł w karierze i zostanie samodzielnym liderem klasyfikacji wszech czasów, dystansując Rafaela Nadala. Kolejnym rywalem, jaki stanie na jego drodze do tego celu, będzie rodak Hiszpana, Alejandro Davidovich, turniejowa "29", który w środę wyeliminował Lukę van Assche'a.

Dobiegła końca piękna przygoda Lucasa Pouille'a. Francuz, który z powodu problemów fizycznych i psychicznych na wiele miesięcy zniknął z zawodowych rozgrywek, w Paryżu od kwalifikacji przebił się do II rundy, ale w tej fazie za mocny dla niego okazał się Cameron Norrie.

Rozstawiony z numerem 14. Norrie, który w środę zapisał na swoim koncie dwa asy, siedem breaków i 23 uderzenia wygrywające, w 1/16 finału zmierzy się z Lorenzo Musettim. Oznaczony "17" Włoch w 100 minut oddał zaledwie cztery gemy Aleksandrowi Szewczence.

Andriej Rublow zaserwował sześć asów, wykorzystał pięć z 14 break pointów, zagrał 43 uderzenia kończące, wytrzymał też presję z trybun i pokonał 6:4, 6:2, 3:6, 6:3 reprezentanta gospodarzy, Corentina Mouteta. Kolejnym rywalem rozstawionego z numerem siódmym moskwianina będzie Lorenzo Sonego.

Lorenzo Musetti (Włochy, 17) - Aleksander Szewczenko 6:1, 6:1, 6:2
Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania, 29) - Luca van Assche (Francja) 6:4, 6:3, 7:6(6)