Szybko straciła szanse na obronę tytułu. Sensacja w Nottingham!

We wtorek w turnieju WTA 250 na kortach trawiastych w Nottingham doszło do sensacji. Brazylijka Beatriz Haddad Maia przegrała z Ukrainką Darią Snigur i nie obroni tytułu.

Beatriz Haddad Maia PAP/EPA / YOAN VALAT / Na zdjęciu: Beatriz Haddad Maia.
Beatriz Haddad Maia (WTA 10) ma za sobą fantastyczny występ w Rolandzie Garrosie. W Paryżu osiągnęła pierwszy wielkoszlemowy półfinał w singlu. W poniedziałek Brazylijka zadebiutowała w Top 10 rankingu. Dzień później w Nottingham przeżyła duże rozczarowanie. W I rundzie przegrała 4:6, 3:6 z Darią Snigur (WTA 157) i nie obroni tytułu.

W trwającym godzinę i 18 minut meczu Haddad Maia wykorzystała dwa z czterech break pointów. Snigur na przełamanie zamieniła pięć z ośmiu szans. Jest to dla niej drugie zwycięstwo nad tenisistką z Top 10 rankingu. W I rundzie US Open 2022 wyeliminowała Rumunkę Simonę Halep. Rywalką Brazylijki miała być Łesia Curenko, która jednak wycofała się i do gry weszła inna Ukrainka.

We wtorek zostały dokończone dwa mecze, które w poniedziałek przerwano z powodu deszczu. Camila Giorgi (WTA 47) pokonała 7:6(5), 6:2 Madison Brengle (WTA 113). W pierwszym secie Włoszka prowadziła 5:0, by stracić pięć gemów z rzędu. Opanowała sytuację i była górą w tie breaku. Druga partia należała już zdecydowanie do niej. Elizabeth Mandlik (WTA 110) zwyciężyła 6:2, 3:6, 7:6(5) Wiktorię Tomową (WTA 79) po godzinie i 59 minutach. W trzecim secie Amerykanka wróciła z 2:4, a później z 0-2 w tie breaku.

Anhelina Kalinina (WTA 25) wygrała 7:5, 6:3 z Nurią Parrizas Diaz (WTA 103). W pierwszym secie Ukrainka wróciła ze stanu 3:5. W ciągu 89 minut cztery razy oddała podanie, a uzyskała sześć przełamań. Alize Cornet (WTA 72) zwyciężyła 2:6, 6:1, 6:4 Katie Swan (WTA 134). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu Francuzka miała trzy break pointy i wszystkie wykorzystała.

Jodie Burrage (WTA 131) wygrała 7:6(5), 3:6, 7:6(4) z Terezą Martincovą (WTA 121). Brytyjka zaserwowała sześć asów i popełniła 12 podwójnych błędów. Obroniła 12 z 15 break pointów i wykorzystała tylko jedną z sześciu szans na przełamanie. Zdobyła o 11 punktów mniej od Czeszki (123-134), ale to reprezentantka gospodarzy awansowała do II rundy. Burrage będzie kolejną rywalką Magdy Linette.

Rothesay Open Nottingham, Nottingham (Wielka Brytania)

Alize Cornet (Francja) - Katie Swan (Wielka Brytania, WC) 2:6, 6:1, 6:4
Jodie Burrage (Wielka Brytania) - Tereza Martincova (Czechy) 7:6(5), 3:6, 7:6(4)
Harriet Dart (Wielka Brytania, Q) - Rebecca Marino (Kanada) 6:4, 6:2
Elizabeth Mandlik (USA, Q) - Wiktoria Tomowa (Bułgaria) 6:2, 3:6, 7:6(5)
Katie Boulter (Wielka Brytania, WC) - Emily Appleton (Wielka Brytania, Q) 6:1, 6:3

Czy Beatriz Haddad Maia wygra wielkoszlemowy turniej?