Porażka wielkoszlemowej mistrzyni w Bad Homburgu. Maraton Samsonowej z młodą Czeszką

Bianca Andreescu zakończyła występ w turnieju WTA 250 w Bad Homburgu. Kanadyjska mistrzyni US Open 2019 przegrała z Hiszpanką Rebeką Masarovą. Ludmiła Samsonowa miała trudną przeprawę z Lindą Noskovą.

Bianca Andreescu, mistrzyni BNP Paribas Open 2019 Getty Images / Kevork Djansezian / Na zdjęciu: Bianca Andreescu, mistrzyni BNP Paribas Open 2019
Trzeciego dnia rywalizacji w Bad Homburgu wyłonione zostały cztery ćwierćfinalistki. Nie ma w tym gronie Bianki Andreescu (WTA 51). Kanadyjska mistrzyni US Open 2019 przegrała 3:6, 2:6 z Rebeką Masarovą (WTA 69). W ciągu 68 minut Hiszpanka zaserwowała siedem asów i zdobyła 30 z 32 punktów przy swoim pierwszym podaniu.

Kolejną rywalką Masarovej będzie Emma Navarro (WTA 60), która pokonała 7:5, 7:6(6) Alize Cornet (WTA 74). Amerykanka w obu setach wróciła ze stanu 3:5. W drugim obroniła też dwie piłki setowe. W trwającym dwie godziny i 19 minut meczu Navarro zniwelowała 10 z 13 break pointów i spożytkowała cztery z ośmiu szans na przełamanie.

Ludmiła Samsonowa (WTA 15) zwyciężyła 6:4, 6:7(4), 6:3 Lindę Noskovą (WTA 45). Spotkanie trwało dwie godziny i 37 minut. Dawna reprezentantka Włoch zaserwowała 16 asów. Trzy razy oddała podanie, a na przełamanie zamieniła pięć z 11 okazji.

Warwara Graczewa (WTA 43) wygrała 6:2, 7:5 z Sarą Errani (WTA 80). W drugim secie reprezentantka Francji wróciła ze stanu 0:2. W ciągu 93 minut pokusiła się o pięć przełamań.

W środę o ćwierćfinał powalczy Iga Świątek. Mecz Polki ze Szwajcarką Jil Teichmann rozpocznie się nie wcześniej niż o godz. 16:30.