Godzinny finał na Majorce. Debiutant z tytułem

Christopher Eubanks wygrał rozgrywany na kortach trawiastych turniej ATP 250 na Majorce. W finale Amerykanin w dwóch setach pokonał Adriana Mannarino i zdobył pierwszy w karierze tytuł w głównym cyklu.

Marcin Motyka
Christopher Eubanks PAP/EPA / EPA/Atienza / Na zdjęciu: Christopher Eubanks
Turniej ATP na Majorce od początku obfitował w niespodzianki. Sam finał też nie dość, że był nieoczekiwany, to jeszcze miał zaskakujący przebieg. Christopher Eubanks gładko (6:1, 6:4) poradził sobie z rozstawionym z numerem czwartym Adrianem Mannarino.

Debiutujący w meczu o taką stawkę Eubanks szybko narzucił własne warunki doświadczonemu przeciwnikowi i kontrował losy spotkania. Amerykanin był bardzo agresywny, a przy tym wyjątkowo skuteczny i w efekcie po zaledwie 62 minutach gry mógł cieszyć się z sukcesu.

Dla 27-latka z Atlanty to pierwszy w karierze tytuł na poziomie ATP Tour. W drodze po trofeum obronił aż pięć meczboli (wszystkie w półfinale). Za triumf otrzyma 250 punktów do światowego rankingu i 139,2 tys. euro premii finansowej.

Z kolei 35-letni Mannarino poniósł dziesiątą porażkę w swoim 12. finale w głównym cyklu. Francuz za występ w Mallorca Championships zainkasuje 150 "oczek" oraz ponad 81,2 tys. euro.

W finale zmagań w grze podwójnej Yuki Bhambri i Lloyd Harris pokonali 6:3, 6:4 duet Robin Haase / Philipp Oswald i zdobyli pierwszy wspólny tytuł. Dla obu to premierowe w karierach mistrzostwo w cyklu ATP Tour, biorąc pod uwagę i singla, i debla.

Mallorca Championships, Majorka (Hiszpania)
ATP 250, kort trawiasty, pula nagród 915,6 tys. euro
sobota, 1 lipca

finał gry pojedynczej:

Christopher Eubanks (USA) - Adrian Mannarino (Francja, 4) 6:1, 6:4

finał gry podwójnej:

Yuki Bhambri (Indie) / Lloyd Harris (RPA) - Robin Haase (Holandia) / Philipp Oswald (Austria) 6:3, 6:4