Miała dwa dni wolnego. Znamy godzinę kolejnego meczu Magdy Linette

Magda Linette rozegra w czwartek swój drugi pojedynek w ramach wielkoszlemowego Wimbledonu 2023. Organizatorzy londyńskiego turnieju podali już godzinę meczu Polki z Czeszką Barborą Strycovą.

Rafał Smoliński
Magda Linette Getty Images / Jacob King/PA Images / Na zdjęciu: Magda Linette
Na inaugurację Wimbledonu 2023 Magda Linette wygrała w dwóch setach ze Szwajcarką Jil Teichmann (więcej tutaj). W czwartek na drodze Polki stanie doświadczona, 37-letnia Barbora Strycova, która swego czasu była najlepszą deblistką świata.

Organizatorzy podali już plan gier na czwarty dzień zmagań na obiektach All England Clubu. Linette i Strycova rozegrają swój mecz jako trzecie w kolejności od godz. 12:00 naszego czasu na korcie 9.

Zanim Polka i Czeszka pojawią się na tym korcie, odbędą się jeszcze dwa inne mecze. O godz. 12:00 zagrają tutaj Czeszka Linda Noskova i Węgierka Dalma Galfi. Natomiast po godz. 13:30 zostanie dokończony pojedynek Christopher O'Connell - Hamad Medjedović. Australijczyk prowadzi już z Serbem 2-0 w setach. Można się więc spodziewać, że nasza tenisistka i jej rywalka wyjdą na kort około godz. 15.

Linette zajmuje obecnie 24. miejsce w rankingu WTA. Na londyńskich kortach została rozstawiona z 23. numerem. Strycova to aktualna 623. rakieta świata. Jej pozycja jest jednak mocno zaniżona, ponieważ tenisistka naszych południowych sąsiadów miała przerwę od gry ze względu na narodziny dziecka. Polka i Czeszka zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w tourze.

Transmisje z wielkoszlemowego Wimbledonu 2023 można śledzić na sportowych antenach Polsatu. Relacja tekstowa na żywo z meczu Linette - Strycova na portalu WP SportoweFakty.