Jan Zieliński zrobił pierwszy krok w Wimbledonie

Jan Zieliński i Hugo Nys nie rozczarowali w pierwszym meczu turnieju deblistów w Wimbledonie. Zwyciężyli w dwóch setach z Mackenzie McDonaldem oraz Benem Sheltonem.

Jan Zieliński PAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Jan Zieliński
W Wimbledonie przyszedł czas na rozpoczęcie zmagań deblistów oraz deblistek. Gra toczy się o mniejsze niż w singlu pieniądze, ale wygrana w Londynie, także dla duetów, jest prestiżem i możliwością zdobycia pokaźnego wynagrodzenia. Wśród mężczyzn do rywalizacji przystąpili Jan Zieliński i Hugo Nys.

Półfinaliści Australian Open zagrali w pierwszej rundzie z Mackenziem McDonaldem oraz Benem Sheltonem ze Stanów Zjednoczonych. W tym sezonie pokazali się oni wspólnie w dwóch turniejach rozegranych na kortach twardych. Ich bilans nie prezentował się dobrze, ponieważ wygrali tylko jeden z trzech meczów. Próbowali poprawić się w Londynie, ale bezskutecznie.

Rywalizacja rozpoczęła się dość spokojnie, a tenisiści zgodnie zwyciężali w gemach przy własnym serwisie. Pierwsze przełamanie nastąpiło w gemie na 4:2, a zdobyta w tym momencie przewaga pozwoliła Zielińskiego i Nysowi na zakończenie seta wynikiem 6:3. Nie było to aż takie banalne zadanie, ponieważ w ostatnim gemie bronili dwa break pointy.

Rozstawieni z numerem czwartym Jan Zieliński i Hugo Nys dostali drobne ostrzeżenie przed drugim setem - na Amerykanów trzeba było jeszcze uważać i nie stracili oni animuszu do walki. Ta partia miała podobny przebieg, ponieważ w środku polsko-monakijski debel odebrał podanie przeciwnikom, a było to w gemie na 4:3. Zieliński i Nys nie oddali własnego serwisu i ta runda zakończyła się wynikiem 6:4.

Następni przeciwnicy Jana Zielińskiego i Hugo Nysa zostaną wyłonieni w sobotę w meczu Yukiego Bhambriego i Saketha Myneniego z Alejandro Davidovichem Fokiną i Adrianem Mannarino.

The Championships, Wimbledon (Wielka Brytania)
Wielki Szlem, kort trawiasty, pula nagród 44,7 mln funtów
piątek, 7 lipca

I runda gry podwójnej:

Jan Zieliński (Polska, 4) / Hugo Nys (Monako, 4) - Mackenzie McDonald (USA) / Ben Shelton (USA) 6:3, 6:4