Zwycięski dreszczowiec matki dwóch córek. Australijka sprawiła niespodziankę

Rozstawiona z numerem siódmym Kamilla Rachimowa szybko pożegnała się z turniejem WTA 250 w Budapeszcie. Przegrała z Australijką Astrą Sharmą. Niemka Tatjana Maria ma za sobą dreszczowiec.

Tatjana Maria PAP/EPA / MIGUEL SIERRA / Na zdjęciu: Tatjana Maria
Niektóre tenisistki z trawy wróciły na korty ziemne. W tym tygodniu odbywa się turniej w Budapeszcie. Już na I rundzie występ zakończyła Kamilla Rachimowa (WTA 78), która roztrwoniła prowadzenie 3:1 w pierwszym secie i przegrała 3:6, 3:6 z Astrą Sharmą (WTA 216).

Tatjana Maria (WTA 67) zwyciężyła 3:6, 7:6(5), 6:2 Carole Monnet (WTA 185). Pierwszego seta Niemka rozpoczęła od przełamania, ale później dwa razy oddała podanie. W drugim Francuzka z 0:4 wyszła na 6:5 i serwowała po awans. Nie zakończyła meczu, a w tie breaku skuteczniejsza była jej rywalka. Trzecia partia należała do Marii, która zaliczyła dwa przełamania.

Spotkanie trwało dwie godziny i 35 minut. Maria pięć razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z siedmiu break pointów. Niemka jest mamą dwóch córek. W ubiegłym sezonie była rewelacją Wimbledonu (półfinał). W tym roku w Londynie odpadła już w I rundzie. W swoim dorobku ma trzy singlowe tytuły w WTA Tour. Dwa z nich wywalczyła na korcie ziemnym w Bogocie (2022, 2023). Kolejną rywalką Marii będzie Węgierka Fanny Stollar lub Hiszpanka Irene Burillo Escorihuela.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 83) w 71 minut rozbiła 6:2, 6:0 Polinę Kudermetową (WTA 151). Słowaczka zdobyła 25 z 31 punktów przy drugim podaniu rywalki. Wykorzystała siedem z 13 break pointów. Elina Awanesjan (WTA 69) zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:3 Rebeccę Sramkovą (WTA 171). Obie tenisistki zaliczyły po pięć przełamań. 20-letnia Rosjanka zdobyła o dwa punkty więcej (100-98).

Kateryna Baindl (WTA 100) pokonała 6:4, 7:5 Natalię Szabanin (WTA 345). W ciągu godziny i 51 minut miało miejsce 12 przełamań, z których siedem uzyskała Ukrainka. Claire Liu (WTA 88) wygrała 6:4, 6:4 z Louisą Chirico (WTA 202). Wyżej notowana z Amerykanek odparła cztery z pięciu break pointów i trzy razy odebrała rywalce podanie.