Włoszka postraszyła faworytkę w upalnym Palermo. Co za dreszczowiec Egipcjanki

Najwyżej rozstawiona Daria Kasatkina straciła seta w spotkaniu z Włoszką Martiną Trevisan w turnieju WTA 250 w Palermo. Wielkich emocji dostarczył mecz Egipcjanki Mayar Sherif z Hiszpanką Jessicą Bouzas Maneiro.

Daria Kasatkina Getty Images / Kevin Lee / Na zdjęciu: Daria Kasatkina
W Palermo rywalizację utrudniają potworne upały sięgające 40 stopni Celsjusza. Z tego powodu nie ma mowy o rozpoczynaniu meczów w samo południe i początek gier wyznaczany jest na godz. 16:00.

Daria Kasatkina (WTA 11) pokonała 6:3, 6:7(2), 6:0 Martinę Trevisan (WTA 75) po dwóch godzinach i 36 minutach. W drugim secie Włoszka obroniła piłkę meczową przy 3:5 i była w nim górą w tie breaku. W trzeciej partii reprezentantka gospodarzy została pozbawiona złudzeń. Wywalczyła w nim tylko siedem punktów. Obie tenisistki są półfinalistkami Rolanda Garrosa z ubiegłego roku. Kolejną rywalką Kasatkiny będzie Tatiana Prozorowa (WTA 236), która wróciła z 0:2 w pierwszym secie i wygrała 6:3, 6:4 z Niginą Abduraimową (WTA 177).

W I rundzie z wielkich opresji wybrnęła Mayar Sherif (WTA 38), która odrodziła się ze stanu 3:6, 0:3 i zwyciężyła 3:6, 7:6(6), 7:5 Jessicę Bouzas Maneiro (WTA 135). W trzeciej partii w pogoń ruszyła Hiszpanka i z 3:5 wyrównała na 5:5. Ostatnie słowo należało do Egipcjanki. Mecz trwał trzy godziny i siedem minut.

Elisabetta Cocciaretto (WTA 42) przegrała 3:6, 6:4, 0:6 z Sarą Sorribes (WTA 85). Włoszka poderwała się do walki i ze stanu 3:6, 0:2 doprowadziła do trzeciego seta. W nim zdobyła zaledwie 13 punktów. W trwającym dwie godziny i 41 minut meczu Hiszpanka pięć razy oddała podanie, a wykorzystała dziewięć z 16 break pointów.

Emma Navarro (WTA 57) pokonała 7:6(5), 6:1 Evę Vedder (WTA 312). Pierwszy set obfitował w zwroty akcji. Amerykanka prowadziła 4:2, by stracić dwa kolejne gemy. Przy 5:4 i 6:5 miała łącznie pięć piłek setowych, ale ostatecznie doszło do tie breaka. W nim Navarro od 0-5 zgarnęła siedem punktów z rzędu. Druga partia należała już zdecydowanie do niej.

Cristina Bucsa (WTA 81) odrodziła się z 3:5 w trzecim secie i zwyciężyła 3:6, 6:3, 7:5 Francescę Curmi (WTA 326). W trwającym dwie godziny i pięć minut meczu miało miejsce 19 przełamań, z których 10 uzyskała Hiszpanka.