Argentynka wciąż w grze o tytuł w Budapeszcie. Słowaczka bez awansu

Argentynka Nadia Podoroska rozprawiła się z Eliną Awanesjan w turnieju WTA 250 w Budapeszcie. Odpadła Słowaczka Anna Karolina Schmiedlova, która przegrała z Amerykanką Claire Liu.

Anna Karolina Schmiedlova Getty Images / Robert Prange / Na zdjęciu: Anna Karolina Schmiedlova
W Budapeszcie przyszedł czas na ćwierćfinały. W półfinale zameldowała się Nadia Podoroska (WTA 80), która pokonała 6:1, 6:3 Elinę Awanesjan (WTA 69). W ciągu 82 minut Argentynka dwa razy oddała podanie, a wykorzystała sześć z siedmiu break pointów.

Kolejną rywalką półfinalistki Rolanda Garrosa 2020 będzie Maria Timofiejewa (WTA 246), która zwyciężyła 3:6, 6:3, 6:2 Kaję Juvan (WTA 169). W trwającym dwie godziny i 35 minut meczu 19-letnia Rosjanka odparła 10 z 12 break pointów i zamieniła na przełamanie cztery z dziewięciu okazji.

Anna Karolina Schmiedlova (WTA 83) przegrała 5:7, 4:6 z Claire Liu (WTA 88). W pierwszym secie Słowaczka roztrwoniła prowadzenie 3:1. W trwającym dwie godziny i 10 minut spotkaniu Amerykanka zaserwowała pięć asów. Zniwelowała dziewięć z 12 break pointów i spożytkowała pięć z 10 okazji na przełamanie.

W ostatnim ćwierćfinale zostały rozegrane tylko dwa gemy. Przy stanie 1:1 mecz Fanny Stollar (WTA 441) z Kateryną Baindl (WTA 100) został przerwany z powodu deszczu. W piątek nie został już wznowiony. Węgierka i Ukrainka wrócą na kort w sobotę. Tgo samgo dnia zwyciężczyni zmierzy się w półfinale z Liu.