Kolejna porażka Holgera Rune i Danii. Zażarty bój Chorwacji z Belgią

Dania z Holgerem Rune doznała kolejnej porażki w Pucharze Hopmana w Nicei. Zażarty bój stoczyły drużyny Chorwacji i Belgii.

Holger Vitus Nodskov Rune Materiały prasowe / Andrzej Szkocki / Pekao Szczecin Open / Na zdjęciu: Holger Vitus Nodskov Rune
Pierwszego dnia rywalizacji w Pucharze Hopmana Dania niespodziewanie przegrała ze Szwajcarią. W czwartek Holger Rune (ATP 6) i Clara Tauson (WTA 89) przeżyli kolejne rozczarowanie. Tym razem ich pogromcami okazali się Francuzi.

Początek znów był udany dla Danii. W środę Tauson rozprawiła się z Celine Naef. W czwartek duńska tenisistka pokonała 7:6(2), 6:4 Alize Cornet (WTA 68). W pierwszym secie Francuzka obroniła trzy piłki setowe i z 3:5 wyszła na 6:5. Jej opór osłabł w tie breaku. W drugiej partii przegrywała 0:4, by znów ruszyć w pogoń. Odrobiła stratę obu przełamań i odparła dwa meczbole. Miała szansę, aby wyrównać na 5:5, ale wtedy oddała podanie.

Drugiej singlowej porażki doznał Holger Rune. W środę niespodziewanie przegrał ze Szwajcarem Leandro Riedim. Dzień później uległ 2:6, 3:6 Richardowi Gasquetowi (ATP 49). W ciągu 66 minut Francuz zdobył wszystkie 20 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Odparł trzy z czterech break pointów i zamienił na przełamanie pięć z ośmiu szans.

W decydującym mikście Cornet i Gasquet wygrali 6:4, 6:4 z Tauson i Rune. W pierwszym secie Duńczycy prowadzili 4:0, by stracić sześć gemów z rzędu. W drugim z 0:2 wyrównali na 2:2, by w piątym gemie oddać podanie. Później o losach aż czterech gemów decydował punkt przy 40-40. Francuzi do końca utrzymali przewagę przełamania.

W meczu Chorwacji z Belgią były dwa super tie breaki. Na początek Elise Mertens (WTA 30) pokonała 6:2, 6:2 Donna Vekić (WTA 22). W ciągu 70 minut Belgijka zniwelowała dwa z trzech break pointów i zamieniła na przełamanie pięć z 10 szans.

Następnie Borna Corić (ATP 25) zwyciężył 6:3, 2:6, 10-4 Davida Goffina (ATP 111). W super tie breaku Chorwat od 3-4 zdobył siedem punktów z rzędu. W mikście Vekić i Corić wygrali 7:6(5), 3:6, 10-6 z Mertens i Goffinem. W ciągu godziny i 54 minut Chorwaci wywalczyli o 11 punktów więcej (80-71).

Cztery lata temu odbyła się 31. i ostatnia edycja Pucharu Hopmana rozegrana w Australii. W Perth na korcie twardym najlepsi byli Roger Federer i Belinda Bencić, którzy obronili tytuł. W tym roku zawody par mieszanych organizowane przez Międzynarodową Federację Tenisową (ITF) wróciły do kalendarza. W Nicei sześć drużyn podzielonych na dwie grupy rywalizuje na korcie ziemnym. Finał zaplanowano na niedzielę.

Gra 2.: Borna Corić - David Goffin 6:3, 2:6, 10-4
Gra 3.: Donna Vekić / Borna Corić - Elise Mertens / David Goffin 7:6(5), 3:6, 10-6