Co za dzień! Sensacje w Hamburgu

We wtorek w Hamburgu (WTA 250) miały miejsce sensacyjne wyniki. Odpadły dwie najwyżej rozstawione tenisistki, Chorwatka Donna Vekić i Egipcjanka Mayar Sherif.

Donna Vekić Getty Images / Jordan Mansfield / Na zdjęciu: Donna Vekić
Donna Vekić (WTA 22) do Hamburga przybyła z Nicei, gdzie w ubiegłym tygodniu triumfowała w Pucharze Hopmana w parze z Borną Coriciem. Powrót do indywidualnej rywalizacji nie był dla Chorwatki udany. We wtorek sensacyjnie przegrała 6:3, 3:6, 3:6 ze Storm Hunter (WTA 154).

Spotkanie trwało godzinę i 54 minuty. Vekić uzyskała trzy przełamania, a pięć razy oddała podanie. Hunter zdobyła o 11 punktów więcej (86-75) i wyrównała na 1-1 bilans meczów z Chorwatką. Ich pierwsze starcie miało miejsce siedem lat temu w Eastbourne.

W zeszłym tygodniu Mayar Sherif (WTA 31) doszła do półfinału w Palermo. Występu w Hamburgu nie będzie miło wspominać. Doznała bolesnej porażki 1:6, 1:6 z Evą Lys (WTA 167). W ciągu 89 minut Egipcjanka wykorzystała tylko jeden z pięciu break pointów. Niemka spożytkowała sześć z 13 szans na przełamanie.

Maria Timofiejewa (WTA 129) do Hamburga przyjechała z Budapesztu, gdzie zrobiła furorę i w niedzielę zdobyła tytuł. W Hamburgu odpadła w I rundzie po porażce 2:6, 6:4, 1:6 z Arantxą Rus (WTA 60). W ciągu dwóch godzin i 21 minut Holenderka zniwelowała sześć z siedmiu break pointów i spożytkowała cztery z 15 okazji na przełamanie.

Na I rundzie występ zakończyła też Jasmine Paolini (WTA 47), która w niedzielę grała w finale w Palermo. Włoszka uległa 0:6, 6:7(3) Darii Saville (WTA 225). W drugim secie tenisistka z Półwyspu Apenińskiego z 3:5 doprowadziła do tie breaka po obronie dwóch piłek meczowych. Do trzeciej partii jednak nie doszło.

We wtorek wyłoniono też trzy ćwierćfinalistki. Jedną z nich została broniąca tytułu Bernarda Pera (WTA 56), która odparła cztery z pięciu break pointów i zwyciężyła 7:6(6), 6:1 Kaię Kanepi (WTA 93). Kolejną rywalką Amerykanki będzie Diana Sznaider (WTA 101), która wróciła z 0:2 w pierwszym secie i pokonała 6:4, 6:2 Julię Grabher (WTA 61).

Martina Trevisan (WTA 76) w 84 minuty wygrała 6:1, 6:3 z Camilą Osorio (WTA 67). Obie tenisistki wypracowały sobie po dziewięć break pointów. Włoszka tylko raz oddała podanie, a uzyskała pięć przełamań.