Warszawa szczęśliwa dla Belgijki. Sześć lat czekała na taki wynik

W Warszawie (WTA 250) przyjemne chwile przeżywa Yanina Wickmayer. Belgijska tenisistka pokonała Czeszkę Terezę Martincovą i osiągnęła pierwszy ćwierćfinał w WTA Tour od 2017 roku.

Yanina Wickmayer PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Yanina Wickmayer
W środę w Warszawie rozegrane zostały dwa mecze II rundy. Yanina Wickmayer (WTA 109) pokonała 6:2, 6:2 Terezę Martincovą (WTA 107). Największych emocji dostarczył ostatni gem meczu. Belgijka obroniła w nim cztery break pointy i wykorzystała czwartą piłkę meczową. W ten sposób awansowała do pierwszego ćwierćfinału w WTA Tour od 2017 roku.

W ciągu 78 minut Wickmayer zaserwowała sześć asów i zgarnęła 29 z 38 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Zamieniła na przełamanie pięć z siedmiu okazji. Obroniła osiem z dziewięciu break pointów. 33-letnia Belgijka jest półfinalistką US Open 2009. W ostatnich latach miała zdrowotne problemy. W 2021 roku urodziła swoje pierwsze dziecko. Kolejną rywalką Wickmayer będzie Brytyjka Heather Watson lub Julia Haciuka.

Tatjana Maria (WTA 65) wygrała 6:4, 6:0 z Clarą Tauson (WTA 91). Niemka od 0:2 zdobyła 12 z 14 kolejnych gemów. W trwającym 80 minut spotkaniu zgarnęła 17 z 22 punktów przy własnym pierwszym podaniu. Miała sześć break pointów i wszystkie wykorzystała. W ćwierćfinale półfinalistka Wimbledonu 2022 zmierzy się z Czeszką Karoliną Muchovą lub Słowaczką Rebeccą Sramkovą.

To były jedyne mecze, które zostały rozstrzygnięte w środę. Starcie Claire Liu (WTA 78) z Yue Yuan (WTA 116) w I rundzie we wtorek zostało przerwane przy 4:4 z powodu zapadających ciemności. Dzień później tenisistki opuściły kort przy stanie 6:7(3), 4:2 od strony Chinki. Tym razem kontynuowanie gry uniemożliwił deszcz.

Będzie to zatem trzydniowa potyczka, bo dokończenie nastąpi w czwartek, jeśli pozwoli na to pogoda. Zwyciężczyni spotkania Liu - Yuan będzie rywalką Igi Świątek w II rundzie.

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska)