Dreszczowce w Hamburgu. Niesamowity zwrot akcji w meczu niemieckiej debiutantki

Arantxa Rus i Nadia Podoroska stoczyły emocjonującą bitwę w turnieju WTA 250 w Hamburgu. Do ćwierćfinału awansowały trzy niemieckie tenisistki. 19-letnia Noma Noha Akugue odprawiła Storm Hunter po dreszczowcu.

Nadia Podoroska PAP/EPA / Robert Hegedus / Na zdjęciu: Nadia Podoroska
W Hamburgu dokończona została II runda. W środę nie brakowało emocjonujących batalii. Arantxa Rus (WTA 60) zwyciężyła 6:3, 3:6, 7:5 Nadię Podoroską (WTA 66). W trzecim secie argentyńska półfinalistka Rolanda Garrosa 2020 z 2:5 wyrównała na 5:5 po obronie piłki meczowej. Nie odwróciła jednak losów meczu.

W ciągu dwóch godzin i 40 minut Podoroska wykorzystała pięć z 10 break pointów. Rus na przełamanie zamieniła sześć z 14 okazji. Holenderka zdobyła o trzy punkty więcej (104-101) i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań z Argentynką. Dwa poprzednie ich starcia również były trzysetowymi bataliami.

Kolejną rywalką Rus będzie Eva Lys (WTA 167), która wygrała 6:4, 6:1 z Panną Udvardy (WTA 96). Niemka od stanu 1:3 wywalczyła 11 z 13 kolejnych gemów. W trwającym 79 minut meczu zgarnęła 21 z 30 punktów przy swoim pierwszym podaniu. Spożytkowała pięć z ośmiu break pointów.

W ćwierćfinale są też dwie inne Niemki. Jule Niemeier (WTA 106) wygrała 5:7, 6:3, 6:1 z Julią Putincewą (WTA 58). Kazaszka odwróciła losy pierwszego seta ze stanu 3:5. W 10. gemie obroniła pięć piłek setowych. Drugą partię rozpoczęła od przełamania, ale później straciła 12 z 15 kolejnych gemów. Mecz trwał dwie godziny i 36 minut.

19-letnia Noma Noha Akugue (WTA 207) notuje singlowy debiut w WTA Tour. W środę pokonała 0:6, 7:6(2), 6:4 Storm Hunter (WTA 154) po dwóch godzinach i 32 minutach. Niemka odrodziła się ze stanu 0:6, 3:5 i obroniła dwie piłki meczowe w 10. gemie drugiego seta.

Odpadła Tamara Korpatsch (WTA 100), która przegrała 6:7(6), 2:6 z Darią Saville (WTA 225). W emocjonującym pierwszym secie Niemka z 2:4 doprowadziła do tie breaka. W nim nie wykorzystała prowadzenia 3-0 i piłki setowej przy 6-5. W ciągu dwóch godzin i 34 minut Australijka zamieniła na przełamanie sześć z 15 szans.