Trzydniowa batalia zakończona. Iga Świątek poznała rywalkę

Mecz Claire Liu z Yue Yuan z różnych przyczyn został rozłożony aż na trzy dni. W trzech setach zwyciężyła Amerykanka i jeszcze w czwartek zmierzy się z Igą Świątek.

Iga Świątek PAP / Piotr Nowak / Na zdjęciu: Iga Świątek
Iga Świątek we wtorek w Warszawie rozprawiła się z Niginą Abduraimową z Uzbekistanu. Kolejną rywalkę liderki rankingu wyłoniło starcie Claire Liu (WTA 78) z Yue Yuan (WTA 116). Mecz ten rozpoczął się we wtorek wieczorem, ale został rozstrzygnięty dopiero w czwartkowy poranek.

Pierwszego dnia spotkanie Amerykanki z Chinką zostało przerwane przy 4:4 w pierwszym secie z powodu zapadających ciemności. W środę padło rozstrzygnięcie pierwszego seta, ale w połowie drugiego tenisistki opuściły kort. Tym razem deszcz uniemożliwił kontynuowanie gry.

Wznowienie nastąpiło w czwartek po godz. 10:00. Ostatecznie wygrała Liu 7:6(3), 3:6, 6:2. W ciągu dwóch godzin i 46 minut obie tenisistki uzyskały po cztery przełamania. Amerykanka zaserwowała siedem asów. Zdobyła o siedem punktów więcej od Yuan.

Liu w czwartek na kort wyjdzie jeszcze raz. Po godz. 17:30 zmierzy się z Igą Świątek. Polka była górą we wszystkich trzech dotychczasowych spotkaniach z Amerykanką. Jedynego seta Liu wywalczyła w 2019 roku w Auckland. W obecnym sezonie Świątek odniosła zdecydowane zwycięstwa w Indian Wells (6:0, 6:1) i Rolandzie Garrosie (6:4, 6:0).

Będzie to starcie mistrzyń juniorskiego Wimbledonu, z 2017 (Liu) i 2018 roku (Świątek). W zawodowym tenisie Polka już ma cztery wielkoszlemowe tytuły. Amerykanka takimi sukcesami nie może się pochwalić. Do tej pory zanotowała jeden finał w WTA Tour (Rabat 2022). Największy triumf odniosła przed rokiem w challengerze (WTA 125) w Paryżu po zwycięstwie nad Beatriz Haddad Maią.

BNP Paribas Warsaw Open, Warszawa (Polska)