Rywalka mogła tylko patrzeć z podziwem. Kapitalne uderzenie Igi Świątek [WIDEO]

Zdjęcie okładkowe artykułu: Twitter / twitter.com/wta / Kapitalne uderzenie Igi Świątek
Twitter / twitter.com/wta / Kapitalne uderzenie Igi Świątek

Iga Świątek w dwóch setach pokonała Lindę Noskovą i awansowała do półfinału BNP Paribas Warsaw Open 2023. Polka popisała się kilkoma widowiskowymi akcjami. Oto jedna z nich.

W tym artykule dowiesz się o:

[tag=48999]

Iga Świątek[/tag] - ze względu na niekorzystne warunki pogodowe w Warszawie - do soboty musiała poczekać na ćwierćfinałowy meczu turnieju BNP Paribas Warsaw Open 2023 z Lindą Noskovą. Oczekiwanie nie wybiło jej jednak z dobrego rytmu, który prezentuje na kortach w Warszawie.

Liderka światowego rankingu w pierwszym secie rywalizacji nie pozostawiła żadnych złudzeń 18-letniej Czeszce. Pozwoliła jej ugrać zaledwie jednego gema. W trakcie tej partii Świątek popisała się też kilkoma efektownymi zagraniami.

Jedno z nich miało miejsce w czwartym gemie, przy serwisie Noskovej i stanie 30:30. Polka znalazła się w defensywie po mocnym serwisie rywalki, Czeszka ruszyła do siatki, ale zrobiła to dość niezdecydowanie. Liderka rankingu WTA znakomicie to wykorzystała i ładnym uderzeniem z bekhendu minęła Noskovą.

Drugi set był bardziej zacięty. Noskova przełamała Polkę już na początku partii, zmuszając Igę do gonienia wyniku. Rozstawiona z numerem jeden Świątek nie miała z tym żadnego problemu. Kluczowy okazał się gem przy serwisie Czeszki i stanie 4:4. Wówczas Świątek przełamała raz jeszcze, a później przy własnym podaniu zamknęła rywalizację.