Rozstawione Chinki za burtą. Efektowny awans młodej Czeszki

We wtorek z turniejem w Pradze (WTA 250) pożegnały się tenisistki rozstawione z numerem drugim i trzecim. Są to Chinki Lin Zhu i Shuai Zhang. Błyskawicznie do kolejnej rundy awansowała Czeszka Linda Noskova.

Shuai Zhang PAP/EPA / JEROME FAVRE / Na zdjęciu: Shuai Zhang
We wtorek w Pradze rozegranych zostało 10 meczów I rundy. W turnieju nie ma już trzech najwyżej rozstawionych tenisistek. Do Marie Bouzkovej dołączyły dwie Chinki.

Lin Zhu (WTA 38) przegrała 6:1, 4:6, 2:6 z Yaniną Wickmayer (WTA 93). Chinka roztrwoniła prowadzenie 6:1, 4:2. W trwającym dwie godziny i 17 minut meczu obie tenisistki uzyskały po sześć przełamań. Belgijka zdobyła o sześć punktów więcej (96-90) i wyszła na prowadzenie 2-1 w bilansie spotkań z Chinką.

Shuai Zhang (WTA 45) z 14 turnieju z rzędu odpadła po pierwszym meczu. Chinka przegrała 2:6, 2:6 ze swoją rodaczką Yue Yuan (WTA 116). Niżej notowana tenisistka odparła pięć z siedmiu break pointów i wykorzystała sześć z 11 szans na przełamanie.

Linda Noskova (WTA 71) w godzinę rozbiła 6:1, 6:2 Elviną Kalievą (WTA 178). 18-letnia Czeszka spożytkowała pięć z sześciu break pointów. W II rundzie zmierzy się ze swoją rodaczką Barborą Krejcikovą lub Hinduską Ankitą Rainą. Tereza Martincova (WTA 109) odrodziła się z 2:4 w trzecim secie i zwyciężyła 2:6, 6:4, 6:4 Gabrielę Knutson (WTA 240).

W poniedziałek Alize Cornet (WTA 65) prowadziła 6:2, 4:0 z Lucie Havlickovą (WTA 228), a przy 6:2, 4:2 mecz został przerwany z powodu zapadających ciemności. Dzień później Czeszka odwróciła losy drugiego seta, ale nie całego spotkania. Francuzka wygrała 6:2, 4:6, 6:2.