Polacy na włoskiej i niemieckiej mączce. Zawód Daniela Michalskiego

Polscy tenisiści startują w tym tygodniu w dwóch imprezach rangi ATP Challenger Tour. Mączki w niemieckiej miejscowości Meerbusch nie podbije Daniel Michalski.

Rafał Smoliński
Daniel Michalski Materiały prasowe / PZT / Na zdjęciu: Daniel Michalski
W turnieju M.A.R.A. Open Daniel Michalski (ATP 265) wylosował na początek nagrodzonego dziką kartą Maksa Hansa Rehberga (ATP 413). Polak był faworytem pojedynku z Niemcem, lecz to jego rywal odwrócił losy meczu i wygrał ostatecznie po dwóch godzinach i siedmiu minutach 2:6, 6:1, 6:4.

Początkowo wszytko układało się po myśli warszawianina. W pierwszym secie wygrał od stanu 1:2 pięć gemów z rzędu i pewnie zamknął premierową odsłonę.

Problemy zaczęły się w drugiej partii. Michalskiemu nie udało się przełamać w pierwszym gemie, a po chwili to Rehberg wywalczył breaka. Nasz reprezentant mógł jeszcze wrócić do gry, lecz zmarnował swoja szansę. W szóstym gemie tenisista gospodarzy dołożył drugie przełamanie i pewnie zamknął seta.

Emocje były w decydującej odsłonie. Michalski jako pierwszy miał break pointy, ale jego przeciwnik utrzymał podanie na po 2. Wówczas to Rehberg zdobył ważne przełamanie i do końca pilnował przewagi. Przy zachodzącym słońcu zakończył spotkanie, dzięki czemu w II rundzie zmierzy się z Belgiem Gauthierem Onclinem.

Na kortach w Meerbusch zagra jeszcze jeden Polak. To Szymon Walków, który z różnymi partnerami wygrał dwie poprzednie edycje tych zawodów. Tym razem wrocławianin zagra w deblu wspólnie z Niemcem Timem Sandkaulenem, a ich przeciwnikami w I rundzie będą Brazylijczyk Orlando Luz i Holender Sem Verbeek.

M.A.R.A. Open, Meerbusch (Niemcy)
ATP Challenger Tour, kort ziemny, pula nagród 73 tys. euro
wtorek, 8 sierpnia

I runda gry pojedynczej:

Max Hans Rehberg (Niemcy, WC) - Daniel Michalski (Polska) 2:6, 6:1, 6:4

I runda gry podwójnej:

Szymon Walków (Polska) / Tim Sandkaulen (Niemcy) - Orlando Luz (Brazylia) / Sem Verbeek (Holandia) *środa

***
Do wspólnych startów powrócili Piotr Matuszewski i Matthew Christopher Romios. Polsko-australijska para została rozstawiona z "trójką" na mączce we włoskim Cordenons. W I rundzie pokonała nagrodzony dziką kartą duet Andrea Arnaboldi i Riccardo Bonadio 2:6, 6:4, 10-2. Kolejnych przeciwników Matuszewski i Romios poznają w środę, gdy zmierzą się ze sobą Federico Arnaboldi i Gianmarco Ferrari oraz Giovanni Fonio i Francesco Forti.

Serena Wines 1881 - Acqua Maniva Tennis Cup, Cordenons (Włochy)

Piotr Matuszewski (Polska, 3) / Matthew Christopher Romios (Australia, 3) - Andrea Arnaboldi (Włochy, WC) / Riccardo Bonadio (Włochy, WC) 2:6, 6:4, 10-2