Czesi opanowali Łódź. Poznaliśmy nowego mistrza

W niedzielę rozegrano finał zawodów Zahir Łódź Cup 2023. O tytuł starało się dwóch reprezentantów Czech. Decydujący pojedynek został rozstrzygnięty po trzysetowej walce.

Rafał Smoliński
Tenis Materiały prasowe / Tenis
Faworytem finału był rozstawiony z drugim numerem Andrew Paulson (ATP 388). Na jego drodze stanął Daniel Paty (ATP 868). Stawką meczu był triumf w imprezie ITF World Tennis Tour o puli nagród 25 tys. dolarów na kortach ziemnych w Łodzi. Po dwóch godzinach i sześciu minutach po tytuł sięgnął wyżej notowany z Czechów, który wygrał 6:4, 4:6, 6:4.

Pierwszy pojedynek obu panów na zawodowych kortach był wyrównany. Początkowo niewiele było okazji do przełamania, a o losach setów rozstrzygały pojedyncze okazje. Dopiero z czasem pojawiła się większa liczba break pointów.

W premierowej odsłonie jedyne przełamanie miało miejsce w trzecim gemie, a potem Paulson kontrolował sytuację na korcie i ani razu nie dał się zaskoczyć. Odpowiedź ze strony jego rodaka przyszła w w drugim secie. Paty obronił cztery break pointy, po czym zaatakował w 10. gemie. Udało mu się wypracować piłkę setową i niespodziewanie zamknąć partię.

Kwestia mistrzostwa rozstrzygnęła się więc w trzecim secie. Paulson wysunął się na 2:0, ale przeciwnik wyrównał na po 3. Wówczas faworyt wywalczył kluczowe przełamanie i odskoczył na 5:3. Paty nie był już w stanie dogonić krajana, który w 10. gemie zakończył pojedynek i został nowym mistrzem turnieju Zahir Łódź Cup.

21-letni Paulson wywalczył w Łodzi swoje szóste singlowe mistrzostwo na zawodowych kortach. 23-letni Paty musi jeszcze poczekać na premierowy tytuł. Nie wyjedzie jednak z Polski z pustymi rękami, bowiem w sobotę wspólnie ze swoim rodakiem Matyasem Cernym był najlepszy w deblu.