Niesamowity tie break faworyta gospodarzy. Stan Wawrinka dokończył dzieła

Niesamowity tie break był ozdobą meczu I rundy rozgrywanego na kortach twardych turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati pomiędzy Taylorem Fritzem a Jirim Lehecką. Stan Wawrinka dokończył przerwany pojedynek z Brandonem Nakashimą.

Marcin Motyka
Taylor Fritz Getty Images / Aaron Doster / Na zdjęciu: Taylor Fritz
Taylor Fritz jest największą nadzieją gospodarzy na sukces w turnieju ATP Masters 1000 w Cincinnati. Amerykanin rozpoczął rywalizację we wtorek od zwycięstwa 7:6(14), 6:2 w I rundzie z Jirim Lehecką. Ozdobą spotkania był niesamowity tie break pierwszej partii, w którym Fritz obronił sześć setboli, a sam zakończył rozgrywkę za szóstą szansą.

- Korty są szybkie i sprężyste, do tego wiał mocny wiatr i po prostu musiałem przyzwyczaić się do warunków - wytłumaczył swoje problemy z inauguracyjnej odsłony rozstawiony z numerem dziewiątym Fritz, cytowany przez atptour.com.

Do II rundy awansował też inny rozstawiony reprezentant gospodarzy, Tommy Paul. 26-latek z New Jersey, turniejowa "14", ani razu nie został przełamany i ograł 7:5, 7:6(2) Miomira Kecmanovicia. Jego kolejnym rywalem będzie Ugo Humbert, który we francuskim spotkaniu okazał się lepszy od Arthura Filsa, kwalifikanta.

Stan Wawrinka udanie dokończył przerwany w poniedziałek z powodu opadów deszczu mecz z innym posiadaczem dzikiej karty, Brandonem Nakashimą. Szwajcar zwyciężył 6:3, 6:7(5), 6:3 i w II rundzie stanie naprzeciw następnego Amerykanina, Francesa Tiafoe'a, oznaczonego numerem dziesiątym.

Z kolei w pojedynku dwóch "szczęśliwych przegranych" z kwalifikacji Alexei Popyrin, który wszedł w miejsce Karena Chaczanowa, pokonał 6:7(5), 6:4, 6:4 Daniela Altmaiera, zastępcę Andy'ego Murraya.

Western & Southern Open, Cincinnati (USA)