Dwa sety w meczu Polki w Cleveland

Magdalena Fręch poderwała się do walki w drugim secie, ale jej pogoń była spóźniona. Polska tenisistka przegrała z Jasmine Paolini i zakończyła występ w turnieju WTA 250 w Cleveland.

Magdalena Fręch Materiały prasowe / Polski Związek Tenisowy/Olga Pietrzak / Na zdjęciu: Magdalena Fręch
Magdalena Fręch (WTA 75) jako jedyna polska tenisistka pojawiła się na starcie w Cleveland. W poniedziałek rozegrała trzeci mecz. W weekend przeszła dwustopniowe kwalifikacje. W I rundzie turnieju głównego jej rywalką była Jasmine Paolini (WTA 35). Łodzianka nie stawiła Włoszce oporu i przegrała 1:6, 3:6.

Fręch miała break pointa już w pierwszym gemie, ale Paolini obroniła się głębokim krosem forhendowym. Włoszka dobrze zmieniała kierunki, a Polka popełniała za dużo błędów. Przełamanie dla tenisistki z Półwyspu Apenińskiego było kwestią czasu i nastąpiło w czwartym gemie.

Polce brakowało zdecydowania na korcie. Mogła odrobić stratę przełamania, ale nie wykorzystała dwóch break pointów. Grająca bardzo równo Paolini poszła za ciosem i podwyższyła na 5:1. Następnie Włoszka spokojnie utrzymała podanie i I set dobiegł końca.

Paolini kontynuowała oblężenie, a Fręch była zbyt statyczna. Włoszka uzyskała kolejne dwa przełamania i w II partii odskoczyła na 3:0. W jej grze bardzo dobrze funkcjonował forhend i bekhend. W czwartym gemie Polka odebrała rywalce podanie, ale po chwili Paolini świetnym returnem zaliczyła jeszcze jedno przełamanie.

W końcówce Fręch poderwała się do walki i z 1:5 zbliżyła się na 3:5, ale więcej nie zdziałała. W dziewiątym gemie Polka jeszcze raz oddała podanie. Obroniła pierwszą piłkę meczową, ale przy drugiej wpakowała forhend w siatkę.

Spotkanie trwało 70 minut. Fręch wykorzystała tylko dwa z ośmiu break pointów. Paolini na przełamanie zamieniła sześć z 10 szans. Było to ich drugie starcie. Kilka miesięcy temu w Madrycie lepsza okazała się Polka (6:2, 6:3).